Zestawienie najciekawszych edycji specjalnych konsol PlayStation 4 i Xbox One

Po pierwszych zapowiedziach Xboxa One i PlayStation 4 jednym z głównych tematów, był wygląd obu konsol. Niewielu było zwolenników wyglądającego jak magnetowid sprzętu Microsoftu, zaś konsola Sony niczym specjalnym się nie wyróżniała. I tak powstał pomysł na edycje specjalne konsol stacjonarnych.

Oczywiście PC-towcy mieli używkę z konsolowców, bo przecież komputery osobiste można bezproblemowo upiększyć, zaopatrując się w nową efektowną obudowę, która równie dobrze mogłaby pomieścić normalnej wielkości akwarium dla rybek. Jednak producenci konsol wyszli naprzeciw wizualnym purystom i przy każdej większej premierze, mamy do czynienia z bundlami, czyli zestawami, w skład których wchodzi konsola i pad z limitowanym wygląd, oraz sama gra. Przyjrzyjmy się najciekawszym propozycją takich limitowanych edycji obu konsol.

Zacznijmy od Xboxa One. W przeciągu tych niecałych dwóch lat obecności konsoli na rynku, pojawiły się zaledwie trzy takie zestawy, choć kolejne dwa są już w drodze.

Xbox One Titanfall Limited Edition 

Pierwszy specjalny Xbox One nie imponował jakoś szczególnie wyglądem, choć pełnymi garściami czerpał ze stylistyki samej produkcji. Bardzo ładnie wygląda szczególnie litera A na tej części konsoli, w której znajduje się wentylator. Dużo większe wrażenie robi pad, bardzo solidnie wykonany, również w barwach gry. Co najciekawsze, te edycja nie została wypuszczona na rynek, a otrzymali ją jedynie pracownicy Respawn Entertainment, więc na całym świecie istnieje zaledwie kilkaset takich edycji. W przyszłości będzie to nie lada gratka dla kolekcjonerów.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/titanfall-konsola.png”]

Xbox One Call of Duty: Advanced Warfare Bundle 

Co roku nowe odsłony Call of Duty biją rekordy sprzedaży, dlatego też Microsoft liczył na wysoką sprzedaż zestawu konsoli i gry, dzięki czemu uda im się zmniejszyć dystans dzielący ich do PlayStation 4. Trzeba przyznać, że to najładniejszy Xbox One w tym zestawieniu. Imponuje przede wszystkim srebrno-czarny wygląd konsoli, z efektownie wyglądającymi złotymi elementami.

Po prawej stronie konsoli ponownie umieszczono grafikę, tym razem złoty hełm spartanina ze skrzydłami po obu stronach. Sama konsola posiadała 1 TB dysku twardego, zamiast standardowego 500 GB, co miało się stać wkrótce standardem dla edycji limitowanych. Od samej konsoli dużo większe wrażenie robi sam gamepad, z charakterystycznym złotym krzyżakiem. Edycja zdecydowanie warta swojej niemałej ceny (500 dolarów).

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/cod-xbox.jpg”]

Xbox One Special Edition Sunset Overdrive Bundle 

Przed chwilą mieliśmy najlepszą edycję, to tym razem dla kontrastu przyjrzymy się najmniej efektownej. Sunset Overdrive okazał się niespodziewanym hitem, ale Microsoft tym razem nie stanął na wysokości zadania i specjalna edycja z tą grą nie warta jest zainteresowania. Dostajemy białą konsolę, bez żadnego motywu graficznego z dyskiem 500 GB. Pad również został pozbawiony wszelkich grafik i jest zwyczajnie biały z czarnymi gałkami oraz krzyżakiem. Tylko dla fanów bieli z pierwszych edycji Xboxa 360.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/sunset-overdrive-bundle.jpg”]

Xbox One Limited Edition Forza Motorsport 6 Bundle 

Specjalnych edycji nie mogło zabraknąć dla dwóch największych jesiennych hitów Microsoftu. Forza Motorsport 6 to murowany hit, a do nowej odsłony serii, mogą powrócić fani, którym piątka nie przypadła do gustu lub ominęli ją szerokim łukiem. Specjalnie dla nich przygotowano niebieską (turkusową) wersję.

Tym razem za grafikę posłużyły dwie linie z logo gry na jednej z nich. Podobny zabieg zastosowany na padzie, gdzie przez środek urządzenia przechodzą obie linie. Oczywiście zachowano spójność kolorów i gamepad również jest koloru turkusowego. Wracając jeszcze do wyglądu konsoli, po raz pierwszy zmieniono przycisk włączania urządzenia. Tym razem logo Xboxa otoczone jest półkolami z prawej i lewej strony, zaś na górze i dole dodano po kilka kropek. Choć z opisu brzmi to głupio, to po rzuceniu oka na wygląd konsoli, ciężko nie polubić nowego przycisku włączania.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/forza-6-bundle.jpg”]

Xbox One Limited Edition Halo 5: Guardians Bundle 

Drugą nachodzącą specjalną edycją jest ta z najnowszą odsłoną przygód Master Chiefa. Wygląd konsoli mocno inspirowany jest tym z Call of Duty: Advanced Warfare, a więc mamy dwa kolory po obu stronach konsoli z turkusowymi elementami. Nie zabrakło również loga UNSC, czyli ważnego elementu uniwersum Halo. W podobnej stylistyce zachowany jest pad, a robi równie świetne wrażenie co ten z Advanced Warfare. Sam gamepad to najnowsza wersja z wejściem słuchawkowym 3.5mm.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/xbox-halo-5.jpg”]

W obozie Sony nie zasypywano gruszek w popiele i także przygotowano kilka ciekawych propozycji dla fanów PlayStation 4. Szkoda, że większość z wydanych edycji została udostępniona do sprzedaży wyłącznie w Japonii.

Dlatego też o takich specjalnych edycjach jak te z Yakuza 0, God Eater 2: Rage Burst i Final Fantasy Type-0 HD wspominam jedynie z dziennikarskiego obowiązku. Edycje te niczym szczególnym się nie wyróżniają. Każda dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym lub białym oraz czerwonym w przypadku Final Fantasy Type-0 HD. Każda zawiera grafikę pochodzącą z gry, umieszczoną na górnej części konsoli. Nie są to edycje, które zapierają dech w piersi fanom tych gier.

PlayStation 4 Limited Edition Batman: Arkham Knight

Od razu trzeba przyznać, że limitowane edycje PlayStation 4, nawet te dostępne na zachodzie, są mniej atrakcyjnie wizualne niż Xboxy One. Co nie znaczy, że Sony nie zrobiło świetnej rzeczy, wydając specjalną edycję swojej konsoli z okazji premiery najnowszej części Batmana od Rocksteady. Srebrno-szara kolorystyka zarówno konsoli jak i pada z cieniem tytułowego bohatera gry, wygląda naprawdę elegancko. Szkoda, że na Dualshocku 4 nie zdecydowano się umieścić choćby loga gry.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/batman-bundle.jpg”]

Playstation 4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Bundle Limited Edition  

Fani serii MGS i tak będą chcieli dorwać tę edycję za wszelką cenę, choć jedyne elementy odróżniające tę wersję od standardowej konsoli to karmazynowo-czarna stylistyka oraz niewielka grafika pochodząca z gry. Identyczna znajduje się po prawej stronie pada. Nic niezwykłego, ale w końcu to edycja z ostanią grą Kojimy.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/playstation_4_limited_edition_metal_gear_solid_phantom_pain.jpg”]

PlayStation 4 Limited Edition Destiny: The Taken King 

Konsola Sony paradoksalnie uwielbia biel, co udowadnia specjalna edycja dodatku do Destiny. Przede wszystkim imponuje rewelacyjna grafika, na całej szerokości urządzenia. Pad niestety pozbawiony jest jakiejkolwiek grafiki. To jedna z tych edycji, w której konsola może robić za dekorację wnętrza.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/destiny-ttk-bundle-productshot.jpg”]

PlayStation 4 20th Anniversary Edition 

Edycja nawiązująca do wyglądu pierwszego PlayStation. Trzeba przyznać, że wyszła świetnie, a starszym graczom zakręci się łezka w oku, gdy zobaczą słynne logo pierwszej konsoli z rodziny PlayStation. Do edycji dodawana jest również kamera, która wyglądem również odwołuje się do lat 90.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/ps4anniversaryedition-1.jpg”]

[interaction id=”55a368cf529840a30eccf2db”]

More from Radosław Krajewski

Recenzja gry Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

Gdy kilka lat temu EA kupowało studio PopCap Games, które zasłynęło z...
Read More
  • Oooooj taka wersja z okazji Battlefronta by sie przydała!! Na obie platformy! Bardzo fajny tekst!