Zbiórka pieniędzy na remaster Metal Gear Solid zakończyła się fiaskiem

Na Kickstarterze przeprowadzono zbiórkę na remaster uwielbianej przez miliony graczy gry Metal Gear Solid. Niestety, kampania zbierania pieniędzy zakończyła się niepowodzeniem.

Metal Gear Solid to niezwykle popularna marka w branży gier wideo, która cechuje się bardzo wysokim poziomem wykonania i filmowością.
Metal Gear Solid to niezwykle popularna marka w branży gier wideo, która cechuje się bardzo wysokim poziomem wykonania i filmowością.

Metal Gear Solid to marka iście królewska, której pierwsza odsłona wyrosła na wielką legendę. Gracze od wielu lat dopytują się o możliwość odświeżenia tego tytułu przystosowanego do nowych standardów – w domyśle PlayStation 4. Niestety, gdy fani biorą sprawy w swoje ręce, to projekt ma niewielkie szanse na sukces.

W sieci pojawiły się informacje na temat wyników zbiórki na remaster pierwszego Metal Gear Solid. Organizator zbiórki, niejaki Tom, postanowił zebrać na Kickstarterze aż 650 tysięcy dolarów i rozpocząć prace nad tym tytułem. Plan był ambitny, bowiem chciał on przygotować grę w oparciu o silnik graficzny Fox Engine.

Niestety, jego plany rozminęły się z rzeczywistością, bowiem zainteresowanie zbiórką okazało się być dosłownie zerowe. Winę za taki stan rzeczy ponosi oczywiście organizator, który beznadziejnie przygotował swoją autorską akcję na Kickstarterze. Oferta na oficjalnej stronie Kickstartera wyglądała wręcz nieprofesjonalnie, co z pewnością nie mogło zainteresować większej ilości ludzi.

Należy liczyć na samych autorów gry. Hideo Kojima ostatnimi czasy wypowiadał się na temat odświeżonej wersji Metal Gear Solid na PlayStation 4. Japoński producent z chęcią zagrałby w ten tytuł, ale aktualnie zajmuje się pracami nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Metal Gear Solid w odświeżonej wersji na PlayStation 4? Z pewnością byłby to najpopularniejszy remaster w historii gier wideo.

[dzięki – http://gamingbolt.com/bogus-metal-gear-solid-ps4-kickstarter-gets-canned]

Najpopularniejszy komandos w branży gier wideo.
Najpopularniejszy komandos w branży gier wideo.
Written By
More from Patryk

POWERS, serial ekskluzywny dla PlayStation 4, dostępny od dziś dla subskrybentów PlayStation Plus

Sony informuje o starcie emisji serialu Powers dla użytkowników usługi PlayStation Plus...
Read More