Zastanów się, czy Cię stać na Oculus Rift

Oculus Rift za granicami naszego kraju ma kosztować 1500 dolarów, wliczając w to nowy komputer wspierający gogle wirtualnej rzeczywistości. Drogo to, czy tanio Waszym zdaniem?

W sieci pojawiły się interesujące informacje dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani goglami Oculus Rift. Jeżeli chcecie kupić zestaw razem z nowym komputerem PC, to nie powinno to Was kosztować więcej, jak 1500 dolarów.

oculus_rift banner

Taką informację podał do oficjalnej wiadomości CEO Oculusa Brendan Iribe. Jego zdaniem cena kompletnego zestawu, czyli nowy komputer PC spełniający wymagania Oculus Rift oraz samych gogli nie powinna przekroczyć 1500 dolarów.

No właśnie, ale jest jeszcze kwestia tych nieszczęsnych wymagań sprzętowych, które wyglądają następująco:

  • Intel Core i5-4590 CPU,

  • Nvidia GeForce GTX 970, lub też AMD Radeon 290X,

  • 8GB RAM.

Sam szef Oculusa twierdzi, że sam zestaw PC pozwalający na beztroską zabawę Riftem to koszt około 1000 dolarów. Można więc wywnioskować z tego, że sam Oculus Rift będzie wyceniony na około 400 – 500 dolarów.

Ciągle zmieniające się ceny na rynku sprzętu komputerowego mogą wpłynąć na zaniżenie ceny wyjściowej Oculus Rift. Firma z pewnością zdaje sobie sprawę z konkurencji w postaci HTC Vive oraz Project Morpheus od Sony. Na horyzoncie jest jeszcze HoloLens, które jednak nieco inaczej podchodzi do tematu virtual reality.

[dzięki – http://uk.ign.com/articles/2015/05/28/oculus-rift-conusmer-pacakge-may-cost-around-1500-says-ceo]


[interaction id=”5558c479dd6f6a8844282921″]
Written By
More from Patryk

Dzięki modyfikacji wprowadzono tryb FPP do Metal Gear Solid V: Ground Zeroes na PC

W sieci pojawił się filmik przedstawiający interesującą modyfikację do gry Metal Gear...
Read More