Zapraszamy za kulisy produkcji inFamous: Second Son

Właściciele PlayStation 4, szykujcie się na potężne uderzenie na początku marca, kiedy to do sprzedaży trafi inFamous: Second Son, produkcji Sucker Punch. Twórcy postanowili zaprosić wszystkich chętnych za kulisy produkcji omawianego tytułu, który podgrzeje zmarzniętą atmosferę na początku marca. 

infamoussecondson-banner

Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem posiadającym nadnaturalne moce. Głównym protagonistą gry jest Delsin Rowe, młody mieszkaniec Seattle, którego nadnaturalne moce spodobały się władzom miasta, toteż jego życie zamienia się w nieustanną walkę z przedstawicielami lokalnych władz. Jego głównym atutem jest ogień i wprawne posługiwanie się tym żywiołem. Delsin nie potrafi latać, ale wprawne posługiwanie się wentylacją, czy kanałami pozwala mu dostać się w wyznaczone miejsca na mapie. Sama rozgrywka polega na eksploracji otoczenia i walce. Gry z serii InFamous cechują się dynamiczną akcją i wspomaganiem się nadnaturalnymi mocami, to z kolei wpływa na efektowność rozgrywki. Na poniższym materiale video możecie przekonać się, w jaki sposób twórcy odwzorowali wirtualną wersję Chicago. Sucker Punch przykłada dużą uwagę do jakości detali i gry świateł. Większość miasta, najczęściej po opadach deszczu, będzie dość wilgotna i mokra, to wpłynie na zaawansowaną grę świateł, mnóstwo autentycznych detali, jak również na sposób reakcji otoczenia na nasze super moce. Przypomnę tylko, iż posługujemy się ogniem i dymem, a więc reakcje tych dwóch materii, w połączeniu z wodą i wilgocią, mogą zaoferować wspaniałe efekty wizualne. Zwróćcie uwagę na odbicia w tafli wody, unoszącą się parę i cieniowanie na obiektach oświetlonych – kosmos!

inFamous: Second Son trafi na półki sklepowe już w marcu, a twórcy liczą na jeszcze jeden, nie mniej ważny aspekt, jaki niesie za sobą PlayStation 4. Funkcja Share, a więc możliwość publikowania materiałów z rozgrywki na platformach internetowych, ma posłużyć jako narzędzie marketingu i reklamy. Twórcy liczą wsparcie graczy i mnóstwo filmików prezentujących destrukcję otoczenia za pomocą żywiołu ognia. 

Written By
More from Patryk

Data premiery gry Divinity: Original Sin – Enhanced Edition, debiut pod koniec października

Wiemy już, kiedy gra Divinity: Original Sin Enhanced Edition pojawi się na...
Read More