Zapowiedziano nową odsłonę Baldur’s Gate

Kolejna legenda ma szansę na powrót do obiegu branży gier wideo. Tym razem to ”waga ciężka” w postaci Baldur’s Gate. Czy jeszcze ktoś z Was czeka na nową odsłonę serii?

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami firma Beamdog ujawniła nowe informacje na temat kolejnej odsłony klasycznej serii Baldur’s Gate znanej bliżej pecetowcom.

Najnowsza przygoda przygotowana przez studio Beamdog to w rzeczywistości dodatek Siege of Dragonspear, a nie pełnoprawna odsłona serii. Do uruchomienia dodatku DLC wymagana jest gra Baldur’s Gate Enhanced Edition.

Twórcy gry zapowiadają mnóstwo atrakcji. Historia dodatku Siege of Dragonspear kręci się wokół osoby Lśniącej Damy, która ponownie zagraża Wrotom Baldura. Jest to najprawdopodobniej córka Baala posiadająca pod swoją komendą zastępy wrogich bestii. W trakcie zabawy odwiedzimy kilka interesujących lokacji, jak chociażby zamek Smoczej Włóczni, czy też miasto Kanaglym.

Beamdog zapewnia o jakości ręcznie malowanych lokacji w Siege of Dragonspear. Ponadto w najnowszym dodatku zostanie usprawniony interfejs, tryb wieloosobowy na wszystkich platformach (Windows, OS X, Linuksie, iOS i Androidzie). Przygoda potrwa około 25 godzin i otrzymała nawet pierwszy trailer widoczny poniżej.

[dzięki – http://kotaku.com/new-baldurs-gate-announced-set-between-i-and-ii-1716992819?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow]

 

[interaction id=”556897501c915e9c5647a260″]

Written By
More from Patryk

Fenomenalny trailer gry Forza Motorsport 6 oraz konkretny gameplay

Wszyscy fani motoryzacji czekają na premierę gry Forza Motorsport 6, która w...
Read More