Zapowiedź odświeżonego Resident Evil już wkrótce?!

W sieci pojawiły się niezwykle intrygujące informacje na temat odświeżenia marki Resident Evil. Gra miałaby zostać zaprezentowana niebawem, a jej premiera już w 2015 roku.

Resident Evil to potężna marka w branży gier wideo, która wychowała miliony graczy na całym świecie.
Resident Evil to potężna marka w branży gier wideo, która wychowała miliony graczy na całym świecie.

Już od pewnego czasu dyskutuje się o wielkim powrocie marki Resident Evil na konsolach nowej generacji, z naciskiem na PlayStation 4. W sieci pojawiały się informacje o siódmej odsłonie serii oraz kontynuacji Resident Evil: Revelation. Teraz ujawniono istną bombę dla fanów tej klasycznej marki. Branżowy szpieg – Ahsan Rasheed – zapowiedział odświeżoną wersję pierwszej odsłony marki, której reedycja została wydana na konsole Nintendo GameCube.

Tamten pamiętny tytuł został zaprojektowany od podstaw i do dzisiejszego dnia jest uważany za jeden z najlepszych przedstawicieli tej serii. Wspomniany szpieg na swoim Twitterze opublikował następujące wpisy.

capture-20140804-182926

 

Debiut pierwszego Resident Evil przypadł na 22 marca 1996, czyli czasy pierwszego PlayStation i szeroko pojętej ekspansji gier wideo. Produkcja ta, jak się okazało, zapoczątkowała nowy gatunek – survival horrory, a jej ojcem jest Shinji Mikami, człowiek instytucja, którego dzieło rozbujało pierwszą konsolę Sony i po dziś dzień maszynka jest uważana za klasykę gatunku.

Powyższe wpisy nie należy zatem traktować jako oficjalnej zapowiedzi, ale coś jest na rzeczy. Firma Capcom przechodzi od pewnego czasu restrukturyzację i szuka nowego oddechu dla swoich wysłużonych marek. Czy bylibyście zainteresowani odświeżoną wersją Resident Evil Remake na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xboksie 360?

Written By
More from Patryk

Zobacz oficjalną okładkę Rise of the Tomb Raider

Firma Microsoftu udostępniła w sieci oficjalną okładkę gry Rise of the Tomb...
Read More