Założyciel Rockstar wypowiada się na temat pracy branży gier

Rockstar to jedna z najbardziej znanych i szanowanych firm w branży gier wideo. Pod banderą tej firmy powstało wiele wspaniałych produkcji, takich jak cała seria Grand Theft Auto, Red Dead Redemption czy też L.A Noire.

Seria Grand Theft Autom która jest dziełem Rockstara jest jedną z najbardziej popularnych serii na rynku.

Sam Houser, czyli założyciel Rockstar uważa, iż branża gier jest tą, do której świat i publika powoli dojrzewa. W oczach władz krajowych i ustawodawczych, to wciąż za mało, aby zwrócić ich uwagę na branżę gier, ale ten stan nie długo się zmieni. Według założyciela Rockstar gry wideo są sztuką porównywalną z innymi dziedzinami kultury.

“Gracze są na etapie dojrzewania. Wciąż jednak jesteśmy dziesięć, a może i dwadzieścia lat za ludźmi, którzy stanowią prawo i je projektują. Ten stan jednak niedługo się zmieni, ponieważ gry są tak samo silnym medium jak inne dziedziny kultury i zasługują na taki sam szacunek. Branża się rozwija, ale nie odmienimy jej w jedną noc.”

Rockstar to specyficzne studio, które kumuluje całą energię na jednostkowym, acz dość porządnym i opłacalnym projekcie, co skutkuje rozwojem rynku, studia i parciem do przodu. Słowa Housera są bardzo trafione, ponieważ politycy nadal nie zauważają potencjału gier wideo jako sztuki i kultury. Miejmy nadzieję, iż sytuacja się zmieni się już podczas obecnej generacji konsola, ponieważ moc jaka drzemie w PlayStation 4 i Xboksie One może zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie.

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Pierwszy teaser trailer Forzy Horizon 2 przygotowany na E3.

Forza Horizon 2 podobnie jak poprzednia odsłona zaoferuje graczom otwarty świat, setki...
Read More