Zajawka Steam Machine, kontrolera i pierwszych gier

Na targach technologicznych CES 2014, które odbywają się w słonecznym Las Vegas, zaprezentowano kilkanaście modeli Steam Machine. Valve umieściło własnie w sieci filmik prezentujący sprzęt, kontroler i pierwsze gry w akcji!

newell

Wariantów sprzętowych jest kilkanaście, tym nie mniej kontroler i interfejs jest taki sam na każdej z maszyn. Kontroler jest, jak opisał go dziennikarz Game Infromera, połączenie klawiatury i myszy, co wpływa zarówno na jego funkcjonalność, jak również nienaturalne działanie. Do pada trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić, ponieważ nie posiada on gałek analogowych, a tylko emuluje je przy użyciu okrągłych paneli dotykowych. Miejmy nadzieję, że tylko w początkowych dniach wprawiać będzie właścicieli w zakłopotanie, ponieważ Valve chce, aby kontroler pełnił rolę obu peryferii naraz – klawiatury i myszki.

Nie inaczej jest z interfejsem, który jest dość prosty i wzorowany na ten z Windowsa 8. Kafelki, odgrywające role ikon, są uporządkowane kategoriami przynależności. Co ciekawe, dostęp do biblioteki Steam jest podzielony na zgrabne kategorie, tak więc pod terminami ”Strategy”, ”Racing”, ”RPG” znajdziemy odpowiednich przedstawicieli gatunku. Na poniższym wideo możemy sprawdzić zestaw w akcji, między innymi Portal 2 i Europa Universalis 4.

Ilu z Was jest chętnych na inwestycję w Steam Machines? Konfiguracji jest naprawdę sporo, ale ceny zaczynają się od 2 tysięcy złotych wzwyż. Nie znamy dokładnej daty startu systemu w naszym kraju, jednak możemy się spodziewać rychłej premiery w Stanach Zjednoczonych i pierwszych testów sprzętu.

Written By
More from konadmin

W co gramy najczęściej?

Jakie gry były najpopularniejsze w kończącym się powoli 2011 roku? Dane zgromadzone...
Read More