Zachwycające grafiki z gry Deus Ex Universe

Square Enix we współpracy z koncernem AMD opracowali niezwykłą oprawę graficzną w grze Deus Ex Universe, którą zaprezentowano na technicznej galerii grafik.

Deus Ex to jedna z najciekawszych marek science fiction w grach wideo.
Deus Ex to jedna z najciekawszych marek science fiction w grach wideo.

O kontynuacji gry Deus Ex: Human Revolution plotkuję się już od wielu miesięcy, a studio Eidos aktualnie najprawdopodobniej pracuje nad konkretną grą z tej serii. Mowa tutaj oczywiście o wciąż nieujawnionym w pełni Deus Ex Universe. Tytuł zmierza na komputery osobiste PC oraz konsole nowej generacji. Studio Square Enix oraz Edios i koncern AMD opracowali niezwykłe oprogramowanie do renderowania grafiki, czym przechwalają się na poniższej galerii.

Kolejna odsłona serii będzie niezwykle ”dopakowaną” produkcją pod względem oprawy graficznej. W grze ma zostać zastosowana trzecia generacja systemu TressFX, czyli niewielki program odpowiadający za rzeczywisty wygląd włosów cyfrowych postaci (znany z Tomb Raider: Definitive Edition). Ponadto AMD jest w stanie wprowadzić to oprogramowanie w nowej wersji i przygotować mnóstwo nowych stylizacji włosów. W przypadku Lary Croft TressFX wyglądało wybitnie, teraz, w Deus Ex Universe, możliwości mają dotyczyć większej ilości bohaterów o różnym ułożeniu włosów.

Technologia na statycznych ujęciach wygląda wyśmienicie. Włosy postaci mają reagować na oświetlenie, ale również podmuchy wiatru, ruchy głową oraz wilgoć i wodę. Całość w ogólnym rozrachunku wprowadzić ma niespotykaną wcześniej jakość odwzorowywania tego elementu.

Niestety, na temat samego Deus Ex Universe nadal wiemy niewiele. Warto czekać na nadchodzące targi E3 2015, które odbędą się już latem. Może właśnie tam poznamy pikantne szczegóły na temat tej superprodukcji.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/03/deus-ex-universe-hair-rendering-slides.html]

Augmented Hair in Deus Ex Universe Projects – TressFX 3.0

Written By
More from Patryk

Porównajmy God of War w wersjach na PlayStation Vita i PlayStation 3

God of War Collection to zestaw dwóch pierwszych odsłon serii God of...
Read More