YouTube wprowadzi płatne subskrybcje

Firma Google zamierza wprowadzić do platformy YouTube płatne subskrypcje, dzięki czemu użytkownicy pozbędą się chociażby reklam.

Subscribe

Koncern Google planuje kolejne kroki mające na celu rozwijanie swojej witryny YouTube. Pojawił się pomysł realizacji płatnych subskrypcji, dzięki czemu oglądający będą mogli pozbyć się uciążliwych reklam.

Jak informuje serwis Bloomber, Google planuje do końca tego roku wprowadzić pakiet płatnych subskrypcji dla zainteresowanych. Ma to pozwolić zainteresowanym przeglądanie wszystkich filmów na platformie bez konieczności przewijania bądź oglądania reklam.

youtube-primetime

Wcześniej na serwisie YouTube wprowadzono już podobne rozwiązanie, tak zwane Music Play, dzięki czemu słuchający muzyki nie musieli przerywać sobie reklamami. Firma Google o nowym rozwiązaniu już zdążyła poinformować nawet swoich partnerów.

Na ten moment nie wiadomo jednak, jaką kwotę zainteresowani płatnymi subskrypcjami na YouTube będą musieli płacić. W przypadku Music Key jest to 9,99 euro (około 40 złotych). Nie warto jednak wnioskować na tej podstawie, że płatne subskrypcje na wszystkie filmiki również będą tyle kosztować.

YouTube ponadto poinformowało, że 55 procent zysków uzyskiwanych z subskrypcji będzie przekazywane na rzecz partnerów platformy. Co ciekawe, już teraz można wypożyczać pełne wersje filmów (np. Interstellar), ale również korzystać z kanałów typu premium. YouTube się rozwija i musi reagować na rozwijającą się konkurencję, bo inaczej zostanie w tyle. Wkrótce powinniśmy poznać plany giganta dotyczące płatnych subskrypcji.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/04/09/youtube-to-launch-subscription-service-this-year-may-cost-10-per-month-report/]

youtube-on-wood

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – build kontra edycja premierowa gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon wygląda bardzo dobrze na PlayStation 4, Xbox One,...
Read More