YouTube chce być konkurencją dla Twitch.tv i inwestuje w streaming

Koncern Google po zakupie platformy YouTube planuje ekspansję rynku e-sportowego i transmisji internetowych. Aktualnie przygotowywany jest projekt YouTube Live.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Anonimowe źródła donoszą, że koncern Google jest żywo zainteresowany przejęciem rynku transmisji internetowych i e-sportu. W sieci pojawiły się informacje, jakoby Google aktualnie pracowało (grupą ponad 50 inżynierów) nad platformą YouTube Live, czyli bezpośrednią konkurencją dla Twitch.tv.

Google to koncern multimedialny z Mountain View w Stanach Zjednoczonych, który w ostatnim okresie zakupił właśnie platformę YouTube.

Google wcześniej chciało zakupić Twitch.tv, aczkolwiek to Amazon wystosował ciekawszą ofertę. Koncern zdecydował się na rozwój własnej platformy w formie YouTube Live. Ponoć na zbliżających się targach elektronicznej rozrywki E3 2015 ma dojść do sensacyjnej zapowiedzi nowej platformy do dzielenia się rozgrywką z gier wideo. YouTube Live ma koncentrować się właśnie na grach wideo i wspierać rozrastający się rynek e-sportu.

Wyniki Twitcha działają najwyraźniej na wyobraźnię innych wielkich koncernów. W roku 2011 z serwisu korzystało aż 5 milionów osób miesięcznie, ale w roku 2012 było to już 20 milionów użytkowników. Należy również nie wspomnieć o konsolach stacjonarnych, które przyczyniły się do popularyzacji serwisu do dzielenia się obrazem wideo na żywo. PlayStation 4 oraz Xbox One dzisiaj dają możliwość do dzielenia się rozgrywką. Wielu ludzi zajmuje się również transmitowaniem tak zwanego e-sportu.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/youtube_sets_sights_on_beating_twitch_with_gaming_focussed_live-streaming_platform.html]

twitch youtube

Written By
More from Patryk

Rise of the Tomb Raider – Square Enix nie wyda gry, zrobi to Microsoft

W sieci pojawiły się intrygujące informacje na temat ekskluzywności gry Rise of...
Read More