Xbox One sprzedaje się świetnie w Wielkiej Brytanii, w Chinach wzbudza duże zainteresowanie

Microsoft zalicza porządny okres, jeżeli mowa o sprzedaży oraz zainteresowaniu konsolą Xbox One. W Wielkiej Brytanii sprzedaż rośnie, w Chinach zaś zainteresowanie sprzętem.

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

W poniedziałek informowaliśmy Was o świetnych wynikach sprzedażowych gier na terenie Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że kampania marketingowa oraz rozsądna polityka promocyjna przynosi gigantowi z Redmond korzyści. W sieci pojawił się intrygujący wpis na serwisie MCV, z którego wynika, że wyniki sprzedażowe Xbox One rosną.

Anonimowe źródła informacji wspomnianej redakcji donoszą, iż sprzedaż konsoli z Redmond wzrosła aż o 155 procent względem zeszłego tygodnia. Najprawdopodobniej jest to efekt premiery FIFA 15, jak również ostatniej obniżki cen konsoli amerykańskiego giganta.

Niemniej intrygującą informacją jest start sprzedaży Xbox One w Chinach. Konsola wzbudza na tamtejszym rynku spore zainteresowanie. Premiera odbyła się z należyta pompą, bowiem konsola była dostępna w 37 miastach i czterech tysiącach sklepów. Tamtejsi gracze bardzo zainteresowali się premierą konsoli Microsoftu, w przeciwieństwie do ich kolegów z Japonii.

Konsola jest również dostępna w naszym kraju. Pewnie wielu z Was jest w jej posiadaniu. Poniżej możecie obejrzeć jeden z materiałów prezentujących start Xbox One w Chinach.

[dzięki – http://www.mcvuk.com/news/read/xbox-one-sales-push-past-ps4-in-uk-after-fifa-15-and-price-cut-sales-spike/0139066]

Written By
More from Patryk

CD Projekt RED nie ma planów na odświeżone wersje gier Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Autorzy Wiedźmin 3: Dziki Gon koncentrują się tylko i wyłącznie na premierze...
Read More