Xbox One sprzedaje się świetnie, a Halo 5 jeszcze w tym roku!

onek1

Microsoft podjął odważne kroki, decydując się na wstępną premierę Xbox One tylko w wybranych krajach. Początkowo odbiło się to czkawką, ale wyniki finansowe mówią same są siebie – konsola sprzedaje się znakomicie.

onek2

Po fali krytyki jaka spłynęła na Redmond nie zapowiadało się, aby konsola mogła odnieść tak spektakularny sukces. Na zeszłorocznym E3, odbywającym się w Los Angeles, włodarze Sony wręcz spoliczkowali Microsoft, a przez większą część ubiegłego roku firma ze Stanów Zjednoczonych była krytykowana. Dziś opublikowano oficjalne statystyki finansowe. Xbox One, do końca zeszłego roku, znalazł już trzy miliony nabywców. Zważywszy na fakt premiery tylko w trzynastu krajach, wynik ten jest co najmniej imponujący. Gracze ochoczo sięgają po pudełka z logiem Microsoftu, co postanowił skomentować Yusuf Mehdi, jeden z członków zarządu z Redmond:

 

Dzięki Wam, 2013 rok był niesamowitym rokiem dla graczy, fanów rozrywki, naszej branży i Xboxa. Wraz z Xbox One byliśmy świadkami najbardziej epickiej premiery Xboxa pod każdym względem. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą lojalność i zachwyceni milionami godzin rozgrywki i rozrywki, którą cieszycie się na Xboxie.

 

To jednak nie koniec dobrych wiadomości płynących z siedziby w Redmond. Microsoft ogłosił, iż jeszcze w tym roku zagramy w piątą odsłonę Halo, która jest już w zaawansowanym stadium produkcji. Master Chief na konsoli nowej generacji będzie wyglądał fenomenalnie – gra jest oczkiem w głowie korporacji Billa Gatesa, toteż funduszy na rozwój marki nie zabraknie. Najprawdopodobniej w okresie jesiennym już będziemy mogli skosztować Halo 5, które z pewnością napędzi sprzedaż konsoli!

Written By
More from konadmin

Kilka świeżych informacji na temat Dark Souls II

Namco Bandai potwierdziło, iż aktualnie, to prace nad konwersją Dark Souls na...
Read More