Xbox One nie otrzyma już więcej gier na ”okresową” wyłączność

Xbox One może już nie otrzymać czasowych gier ekskluzywnych od producentów third party. Microsoft sparzył się na umowie z Square Enix i odpuści temat.

Płacenie producentom gier za ekskluzywność na konsoli Xbox One to nie jest plan Microsoftu. Tak przynajmniej twierdzi Phil Spencer, który wypowiedział się na temat planów firmy względem premier gier na ich konsoli.

”Moja strategia koncentruje się głównie wokół gier tworzonych przez nasze własne studia deweloperskie i inwestowanie w posiadane przez nas marki z niewielką domieszką umów na produkcje od zewnętrznych studiów. Chcę mieć z nimi bardzo dobre kontakty, ale płacenie za wiele gier third-party na wyłączność nie jest naszym długoterminowym celem strategicznym ” – wyjawił Phil Spencer.

Phil Spencer dodaje, że tylko w tym roku na rynku pojawią się takie gry jak Forza Motorsport 6, Halo 5: Guardians, Fable: Legends czy Gears of War: Ulitmate Edition. To właśnie na grach produkowanych przez wewnętrzne studia Microsoftu chce skupić się Spencer.

Nic w tym dziwnego, bowiem ekskluzywność (i jej wizerunkowa kosztowność) to była bardzo trudna oraz odważna decyzja. Tytuł przygotowuje znane i uwielbiane zewnętrzne studio, któremu gigant z Redmond pomaga, ale nie oszukujmy się, Lara Croft nigdy nie będzie kojarzona tylko i wyłącznie z konsolami Microsoftu.

Xbox One na decyzji Spencera nie powinno ucierpieć. Konsola ma znakomity plan premier na ten rok i gracze z pewnością będą mieli w co grać – ekskluzywnie.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/xbox-one-dont-expect-many-more-third-party-exclusi/1100-6429386/]

Xbox-One

[interaction id=”55840e5d550b50ef3b367250″]

Written By
More from Patryk

Need for Speed – nowy zwiastun ekranizacji gry już w sieci

Need for Speed, film na podstawie gry wyścigowej o tym samym tytule,...
Read More