Xbox One już dostępny w Polsce!

Polski oddział Microsoft z dumą informuje o premierzy konsoli Xbox One na naszym rynku. Po niemal roku oczekiwani gracze z naszego kraju mogą zaopatrzyć się w sprzęt Microsoftu.

Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.
Xbox One trafiło na rynek w zeszłym roku. Konsola posiada również sensor Kinect 2.0.

Xbox One oficjalnie trafił do naszego kraju. Dziewięć miesięcy po światowej premierze, ale niemniej oczekiwany, jak w trakcie globalnego debiutu. Już wcześniej mogliśmy zaopatrzyć się w ten sprzęt oraz gry, ale teraz otrzymamy oficjalne i pełne wsparcie lokalnego oddziału Microsoft, czyli gwarancję, obsługę klienta oraz rodzime menu i gry w języku polskim.

Konsola w naszym kraju będzie dostępna w dwóch oficjalnych zestawach:
  • konsolę Xbox One z grami FIFA15 i Forza Motorsport 5, w orientacyjnej cenie detalicznej 1699 zł
  • konsolę Xbox One i sensor Kinect z grami FIFA15 i Dance Central: Spotlight, w orientacyjnej cenie detalicznej 1999 zł

Jeżeli jesteście zainteresowani białą wersją kolorystyczną Xbox One, to będziecie musieli wstrzymać się do końca października/początku listopada. Natomiast w przyszłym miesiącu do obiegu trafi limitowana oferta dla zainteresowanych konsolą Xbox One w zestawie z grą Call of Duty: Advanced Warfare. Rzeczona wersja konsoli będzie posiadała dysk o pojemności 1 TB, w odróżnieniu od standardowych 500 GB. W zestawach oczywiście znajdują się: kontroler, okablowanie, zasilacz, headset oraz dwutygodniowy dostęp do Xbox Live Gold.

Kolejne zestawy konsoli Xbox One, które trafią do naszego kraju.
Kolejne zestawy konsoli Xbox One, które trafią do naszego kraju.
Gry wideo, których nie możecie przegapić na Xbox One!

Microsoft przygotował dla graczy interesującą bibliotekę gier wideo na start. W dniu premiery, w katalogu tytułów na wyłączność znajdziemy między innymi:

  • Forza Motorsport 5 – niezwykle realistyczna gra wyścigowa, która powstała we współpracy z programem telewizyjnym Top Gear
  • Ryse: Son of Rome – oszałamiająca efektami graficznymi, osadzona w starożytnym Rzymie opowieść o przewódcy cesarskich legionów
  • Dead Rising 3 – postapokaliptyczna wizja świata, w który liczy się przetrwanie podczas ataku zombie
  • Kinect Sports Rivals – rodzinna gra sportowa wykorzystującą sensor ruchu Kinect
  • Dance Central Spotlight – najnowsza cześć popularnej serii gier tanecznych

Oczywiście nie mniej interesujące tytuły dostępne są od innych producentów. Gier nie powinno zabraknąć, bowiem przez ostatnie kilka miesięcy producenci zdołali wypuścić na rynek mnóstwo ciekawych pozycji. Warto jest zainteresować się chociażby ekskluzywnym Titanfall od studia Respawn Entertainment, które wprowadza do zabawy wieloosobowej nowe elementy i schemat Tytanów. Nie sposób nie wspomnieć o popularnej serii Ubisoftu, której Assassin’s Creed IV: Black Flag dostępny jest na Xbox One. Dalej warto wymienić mocarne Battlefield 4, jak również największą konkurencję tej gry w postaci Call of Duty: Ghosts. Potencjalni zainteresowani konsolą powinni sprawdzić osobiście świetne Watch Dogs, którego recenzję znajdziecie pod tym adresem.

Aiden Pierce to nowa sylwetka w świecie gier wideo. Trzeba przyznać, że jest on bardzo charakterystyczny i zaprojektowany z pomysłem.
Aiden Pierce to nowa sylwetka w świecie gier wideo. Trzeba przyznać, że jest on bardzo charakterystyczny i zaprojektowany z pomysłem.
 Co przyniesie przyszłość?

W przyszłości Microsoft zadbał o to, aby właściciele Xbox One się nie nudzili. Już w przyszłym miesiącu będziecie mogli sprawdzić drugą odsłonę wyścigowej marki Forza Horizon. Pamiętajmy również o kolorowym Sunset Overdrive od studia Insomniac Games. W listopadzie zaś otrzymamy dostęp do świetnej kolekcji Halo: The Master Chief Collection, które zawierać będzie cztery główne odsłony marki Halo. 

Do końca tego roku właściciele konsol Xbox One będą mieli też zapewniony szeroki wybór gier różnych gatunków od największych światowych wydawców, wśród nich najpopularniejszą grę piłkarską FIFA 15, nowe gry z serii Assassin’s Creed i Call of Duty czy przebojowe Grand Theft Auto V.

Written By
More from Patryk

Oficjalny zwiastun gry Deus Ex: Mankind Divided

Square Enix opublikowali na YouTube oficjalny zwiastun zapowiedzianej gry Deus Ex: Mankind...
Read More