Xbox One będzie sprzedawany bez Kinecta

Xbox One to konsola Microsoftu, która posiada w zestawie sensor ruchowy Kinect. Już niebawem w sklepach pojawi się tańsza wersja konsoli, pozbawiona technologii Kinect.

W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!
W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy przygotowują się do oficjalnej premiery Xbox One w Polsce, ale nie są zwolennikami technologii Kinect. Okazuje się, iż Microsoft zdecydował się, iż od 9 czerwca tego roku konsola będzie sprzedawana w budżetowej wersji, bez sensora ruchowego. Oczywiście sprzęt nie straci wiele ze swojej użyteczności. Najważniejsze są gry,a to jest przecież najważniejsze.

Zaczynając od 9 czerwca, we wszystkich rynkach, w których obecnie dostępny jest oficjalnie Xbox One, pojawi się nowa konsola, oferowana w sugerowanej cenie 399 USD. Zestaw ten nie będzie zawierał sensora Kinect. Konsola wyceniona na wspomniane 399 dolarów będzie dalej dostarczać graczom najlepsze tytuły jak Titanfall, Call of Duty: Ghosts, Forza Motorsport 5 ,Dead Rising 3  oraz nadchodzące  Watch Dogs, Destiny i Sunset Overdrive. Z poziomu konsoli będzie można również uzyskać dostęp do popularnych aplikacji rozrywkowych, w tym Twitch, YouTube, i Netflix, jak również oglądać telewizję na żywo i korzystać z usługi OneGuide. Jednocześnie, urządzenie będzie pozwalać na korzystanie z licznych, unikatowych funkcjonalności Xbox One, wśród nich otrzymywania zaproszeń do gry w trakcie oglądania telewizji, przełączania pomiędzy grami i aplikacjami rozrywkowymi, oglądania transmisji Twitch oraz udostępniania innym graczom ulubionych fragmentów z rozgrywek.

Idąc śladem nowych rozwiązań sprzętowych, Microsoft zapewni również więcej przywilejów abonentom usługi Xbox Live Gold oraz otworzymy wszystkim posiadaczom konsol Xbox 360 i Xbox One dostęp to aplikacji rozrywkowych, niezależnie od posiadania subskrypcji. Z początkiem czerwca udostępnione zostaną następujące usługi nowej generacji platformy Xbox Live:

  • Z okazji pierwszych urodzin Games with Gold na konsoli Xbox 360, oraz w formie podziękowania za pomoc w tworzeniu tego programu, czerwcowa oferta zawierać będzie dodatkową, bezpłatną grę na Xbox 360. Grami Games with Gold na nadchodzący miesiąc będą Dark Souls i Charlie Murder, a specjalnym bonusem – Super Street Fighter IV: Arcade Edition.

Również w czerwcu, program Games with Gold zostanie rozszerzony dla posiadaczy konsol Xbox One. Złoci abonenci otrzymają dostęp do bezpłatnych gier, wybranych spośród najpopularniejszych przebojów i najciekawszych propozycji wydawców niezależnych. Program zainaugurują Max: The Curse of Brotherhood i Halo: Spartan Assault. A co najlepsze, jeden abonament Gold umożliwi dostęp do gier Games with Gold zarówno na konsoli Xbox One jak i na Xbox 360.

Written By
More from Patryk

Sleeping Dogs: Definitive Edition – przegląd ocen z Metacritic

W sieci pojawiły się pierwsze oceny gry Sleeping Dogs: Definitive Edition, która...
Read More