Xbox Live przestaje działać. Czyżby atak hakerów na usługę Microsoftu?

Usługa internetowa Xbox Live nie działa. Firma Microsoft aktualnie szuka przyczyny nie działających serwerów na konsolach Xbox One i Xbox 360.

XboxLIVE_2013_horizontal_rgb

Firma Microsoft aktualnie stara się rozwiązać problem z nie działającą usługą Xbox Live na konsolach Xbox One oraz Xbox 360. Gracze są odcięci od usług internetowych, przez co nie mogą grać przez sieć z innymi w swoje ulubione gry wideo.

Problem nastąpił już dzisiejszego poranka, kiedy to użytkownicy Xbox Live nie mogli zalogować się na swoje konta, sprawdzić listę znajomych oraz edytować profil.

Jest wielce prawdopodobne, że Microsoft boryka się z większym problemem. Strona oficjalna firmy również jest niedostępna – wyświetla się komunikat ”Server error”. Microsoft mógł więc zostać zaatakowany przez grupę uciążliwych hakerów (Team BuddyBear przyznali się do ataku).

Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że aby na konsolach Microsoftu grać przez internet potrzeba opłacać abonament Xbox Live Gold. Jeżeli więc to usterka systemowa, to Microsoft pewnie zrekompensuje to graczom. Co jednak w sytuacji, gdy to faktycznie atak hakerów? Ich impertynencja i pospolita głupota zaszkodzi tylko graczom.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/xbox_live_is_down.html]

xbox_live_status1

Written By
More from Patryk

Nie takiego Tony Hawk’s Pro Skater 5 oczekiwałem

Activision potrafi zaskoczyć graczy, szczególnie negatywnie. Dziś zobaczyłem nowe wcielenie Tony Hawk’s...
Read More