Xbox 360 dostanie dysk twardy o pojemności 500 GB

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat nowego dysku twardego do konsoli Xbox 360. Firma Microsoft udostępni graczom dysk o pojemności 500 GB.

Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.
Firma Microsoft zajmuje się dystrybucją oprogramowania, produkcją urządzeń mobilnych oraz konsol stacjonarnych.

Firma Microsoft zapowiedziała, że wkrótce na rynku pojawią się nowe dyski twarde dedykowane konsoli Xbox 360. Wszystko wskazuje na to, że koncern wprowadzi do obiegu dyski o pojemności 500 GB. Nowa, niezwykle atrakcyjna oferta, ma dotyczyć modeli Slim oraz wszystkich nowszych egzemplarzy Xboksa 360 z serii ”E”.

Co ciekawe, nowy sprzęt został zamieszczony na oficjalnej stronie sklepu Xbox w Stanach Zjednoczonych. Dysk został wyceniony na 110 dolarów, czyli około 345 złotych. Warto podkreślić, że jest to kwota niższa od tej, którą aktualnie trzeba uiścić za sprzęt o pojemności 320 GB. Starszy dysk zostanie z pewnością przeceniony wraz z debiutem nowej oferty. Nie wiemy na ten moment, czy sprzęt pojawi się w Europie. 

Aktualnie Xbox 360 Slim, jak również model Xbox 360 E (inspirowany konstrukcją Xbox One) dostępne są z dyskiem o pojemności 250 GB. Oczywiście w sklepach możemy znaleźć najbogatszą wersję sprzętu, która jest uzbrojona w pamięć 320 GB. Tańszą alternatywą jest model Xbox 360 Slim z pamięcią rzędu 4 GB. W tym ostatnim przypadku mogą się pojawić problemy z niektórymi grami, które wymagać będą instalacji plików na dysku twardym.

Dyski o pojemności 500 GB dla Xboksa 360 Slim.
Dyski o pojemności 500 GB dla Xboksa 360 Slim.
Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Patryk

Aktualizacja Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition

W sieci pojawiły się informacje na temat pierwszej, dużej aktualizacji Diablo III:Reaper...
Read More