Wywiad z YouTuberem – MrSetoKami

YouTube to ogromna platforma zrzeszająca mnóstwo użytkowników. Można się w tym świecie zagubić, ale kanał MrSetoKami cenię za chillout, spokój i profesjonalizm.

Kolejny poniedziałek, to kolejny wywiad ze znanym YouTuberem, popularyzującym gry wideo w sieci. Dziś na naszych łamach gościmy Kamila Zawodnego, znanego pod pseudonimem MrSetoKami.

Kamil Zawodny prowadzi swój kanał już od dłuższego czasu. Nie ogranicza się on tylko do ogrywania najgłośniejszych tytułów, ale sięga również po klasykę. Przykładem niech będzie The Elder Scrolls IV: Oblivion, które pojawiło się w ostatnich miesiącach na jego kanale.

Zaprosiliśmy Kamila do udzielenia krótkiego wywiadu, w którym opowie nam o sobie, swojej pasji do gier wideo i pracy na YouTube. Dla młodych, początkujących autorów to z pewnością interesujący tekst. Zapraszamy do lektury!

seto banner

PK: Na początek może przedstawisz się naszym czytelnikom w kilku słowach?

Seto: Nazywam się Kamil Zawodny, a w pewnych kręgach w Internecie kojarzony jestem z nickiem Seto, albo nazwą kanału YouTube: MrSetoKami. Głównie nagrywam materiały typu Let’s Play z gier wideo, ale można również znaleźć u mnie video blogi, relacje z eventów oraz materiały dotyczące sprzętu elektronicznego i peryferiów dla graczy.

PK: Na twoim kanale znaleźć możemy sporo materiałów z gier RPG. Czy jesteś fanem tego gatunku?
Seto: Oczywiście! Najlepsze co może być to soczysty RPG, którym można się rozkoszować przez długie godziny. Jeżeli miałbym precyzować to najbardziej podobają mi się klimaty fantasy.

mrseto kami 1

PK: Jak oceniasz ostatnie dwa najgłośniejsze RPGi tego roku, czyli rodzimego Wiedźmina oraz ekskluzywne Bloodborne na PS4?

Seto: Obie produkcje są naprawdę warte zakupu i ogrania. Nie muszę mówić wiele o Wiedźminie bo o nim było bardzo głośno i każdy chyba wie, że jest to pozycja wybitna, tak jak poprzednie części. Co do Bloodborne – jest to pozycja dość specyficzna i dla konkretnej grupy odbiorców. Na pewno nie dla tzw. casuali. Ktoś kto często się denerwuje i nie ma dużego zapasu czasu wolnego “odbije” się od tej gry. Jednak nie ukrywam, że dla mnie jest to następca serii Souls, którą uwielbiam.

PK: Czy ciężko jest pogodzić rola sławnego już youtubera ze zwykłym życiem? Zdarzyło się, że rozpoznawano Cię w rodzinnym mieście?

Seto: Nie nazywałbym tego sławą. Nie lubię takiego określenia. Nie jestem nikim wielkim, a zwykłym gościem, który gra w gry i zdecydował się wrzucać swoje zmagania na YouTube.

Fakt, jestem kojarzony w pewnych kręgach, ale to tylko potwierdza, że My gracze jesteśmy naprawdę liczni i dobrze się bawimy w swoim towarzystwie. Nawet w sieci. Zdarzyło mi się, że ktoś podszedł w hipermarkecie czy na ulicy i zapytał czy ja to Seto. Bardzo sympatycznie zobaczyć wtedy żywego człowieka, a nie cyferkę czy nick pod filmem.

mrseto kami 2

PK: Trzeba Ci oddać, że materiały publikujesz codziennie i zazwyczaj nie ograniczas się do jednego filmu. Czy ciężko jest czasem znaleźć czas na YouTube i życie osobiste, czy raczej nie masz z tym problemów?

Seto: Nie jest to dla mnie problemem. Gram dość dużo. Jest to dla mnie rozrywka i hobby. Więc naciśnięcie przycisku nagrywania nie jest wielkim wyczynem. Są materiały, które pochłaniają więcej czasu, ale jak już wspomniałem, to jest moje hobby.

PK: Regularnie odwiedzasz różnego rodzaju eventy związane z branżą gier wideo. Wybierając się na takie wydarzenie chcesz w spokoju zwiedzić targi, czy jest to dla Ciebie możliwość spotkania się z widzami, pogadnia z nimi itp.?

Seto: I jedno i drugie. Obserwuję co nowego oferuje kolejne wydarzenie i jak szybko się to rozwija. Przy okazji fajnie jest też pogadać czy zrobić sobie zdjęcie z moimi widzami.

mrseto kami 3

PK: Jak układa się twoja współpraca z innymi youtuberami i streamerami? Czy dzięki Youtubowi poznałeś jakichś ciekawych ludzi?

Seto: Oczywiście, poznałem wielu pozytywnych ludzi, z którymi mam bardzo dobry kontakt. Praktycznie takie znajomości zdominowały moje poprzednie. Mało ludzi z okresu szkolnego podzielało moje zainteresowania grami.

PK: Oprócz publikacji materiałów na YouTube od czasu do czasu również streamujesz. Co sprawia Ci więcej frajdy?

Seto: Obie rzeczy są naprawdę fajne i rządzą się swoimi prawami. Na YouTube mogę w pełni skupić się na grze i wczuć się w klimat. Z kolei stream jest po to by na żywo komunikować się z ludźmi na czacie.

mrseto kami 4

PK: Poza grami wideo posiadasz jeszcze jakieś hobby?

Seto: Myślę, że do tego można zaliczyć jeszcze paintball, snowboard i bieganie, które musiałem zaniechać już jakiś czas temu ze względu na problemy zdrowotne.

PK: Czy wiążesz swoją przyszłość z YouTubem?

Seto: Nie wiem czy jest to odpowiedzialne. Oczywiście fantastycznie by było utrzymywać się z hobby, ale to czasami jest bardzo nieprzewidywalne. Nadal się waham z decyzją.

 


[interaction id=”5554a50840f2c57e040672ed”]
Written By
More from Patryk

Resident Evil 0 HD – zobacz pierwszy gameplay

Capcom ma się czym pochwalić na targach E3 2015, szczególnie przed fanami...
Read More