Wyniki NPD – Xbox One w tyle za PlayStation 4

Organizacja analityczna NPD wystosowała kolejny raport statystyczny dotyczący sprzedaży konsol na rynku gier wideo. PlayStation 4 jest nieznacznie z przodu przed Xbox One.

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

 

W miesiącu lutym sprzedaż konsoli Xbox One nieznacznie pomniejszyła stratę względem PlayStation 4. Oczywiście jest to zasługa premiery gry Titanfall, która trafiła tylko i wyłącznie na platformę Microsoftu. Amerykański gigant podał do oficjalnej informacji, jakoby do sprzedawców trafiło pięć milionów sztuk Xbox One. Sony poinformowało o siedmiu milionach sprzedanych sztuk swojej konsoli. Co ciekawe, sprzedaż obu konsol przewyższa wyniki poprzedniczek z tego samego okresu, a więc miesięcy po premierze Xboksa 360 i PlayStation 3. Poniżej możecie rzucić okiem na oficjalny wykres, który prezentuje krzywą sprzedaży konsol nowej generacji.

graph_29045.nphd

 

Jak widać rysuje się nam ciekawa zależność. Microsoft mimo poszerzania dostępności Xbox One o kolejne kraje nie jest w stanie nadgonić sprzedaży globalnie. Sony wyrobiło sobie przewagę liczącą czterdzieści procent. Jednakże Microsoft wie co robi, wspierany jest przez hardcore’owych fanów, i jak się okazuje, przeciętny właściciel konsoli spędza z nią do pięciu godzin dziennie, a to już rewelacyjny wynik. Premiera sprzętu na naszym rynku już we wrześniu tego roku, myślę więc, że rodzima społeczność wspomoże Microsoft w podniesieniu słupków sprzedaży.

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły bety Battlefield Hardline

Już w przyszłym tygodniu gracze mają poznać szczegóły dotyczące beta testów gry...
Read More