Wygląda na to, że Sony i PlayStation absolutnie dominują na rynku

Jim Ryan, przedstawiciel Sony w Europie, jest przekonany o sile rynkowej PlayStation 4 i wzrastającej przewagi konsoli nad konkurencją.

Sony wraz z premierą PlayStation 4 bardzo mocno wbiło się w rynek konsol stacjonarnych i już w pierwszych miesiącach wypracowało sobie stosunkowo bezpieczną przewagę nad konkurencją. Jim Ryan z Sony jest przekonany o sile konsoli i szybkim rozwoju tej przewagi rynkowej nad Xbox One.

Jego zdaniem PlayStation 4 ma bezapelacyjną przewagę nad konkurencją w Europie kontynentalnej i każdym z jej krajów. PlayStation 4 ma udziały nie mniejsze niż 70 procent na każdym rynku krajowym, a więc to bardzo bezpieczna przewaga nad konkurencją w postaci Xbox One.

Jest to pierwszy raz, kiedy tak stanowczo i stosunkowo konkretnie na temat przewagi rynkowej PlayStation 4 wypowiada się przedstawiciel Sony. Należy pamiętać, że to jest udział procentowy tylko w Europie, a dokładnych danych dotyczących sprzedaży konsoli nie poznaliśmy.

Podsumowując, ujawniona statystyka przez Jima Ryana robi na mnie piorunujące wrażenie. Osobiście nie byłem przekonany, co do aż tak dużego wpływu PlayStation 4 na naszym rynku. Xbox One będzie miało trudne życie w takich warunkach rynkowych.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/06/30/playstation-4-dominates-europe-with-70-90-of-console-market/]

PS4-Xbox-One-PlayStation-4

[interaction id=”55929ad417ada36c53718125″]

Written By
More from Patryk

Kolejne porównanie rzeczywistości z rozgrywką w Project CARS

W sieci udostępniono niesamowite porównanie rzeczywistego przejazdu po torze wyścigowym z rozgrywką...
Read More