Wsteczna kompatybilność na Xbox One również dla gier z pierwszego Xboksa?

Chcielibyście pograć w klasyczne gry z pierwszego Xboksa na Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności? Jest wielce prawdopodobne, że faktycznie Microsoft taką opcję wprowadzi.

Firma Microsoft zdecydowała się wprowadzić wsteczną kompatybilność gier z konsoli Xboksa 360 na sprzęcie Xbox One. To zmotywowało nawet konkurencyjną firmę Sony, która również pozwoli graczom na granie w gry z PlayStation 2 na konsoli PlayStation 4. Jest wielce prawdopodobne, że gigant z Redmond pójdzie nawet dalej i pozwoli użytkownikom swojej ostatniej konsoli grać w klasyki z pierwszego Xboksa.

Nic nie jest niemożliwe w świecie Microsoftu, tak przynajmniej wypowiada się jeden z dyrektorów firmy, Mike Ybarra.

”Oczywiście byłoby to bardzo wymagające. Już sprawienie, by gry z 360 działały było niesamowicie wymagające, a w tym wypadku potrzebowalibyśmy poczynić wieloletnich inwestycji inżynieryjnych. Mamy na tyle szczęścia, że pracuje u nas świetny zespół zajmujący się wsteczną kompatybilnością, który w dodatku lubi stawiać czoła rozmaitym wyzwaniom. Jestem pewien, że z chęcią by się tej możliwości przyjrzeli.”

Warto podkreślić, że Microsoft niedawno uruchomił program wstecznej kompatybilności, a na liście pierwszych gier z Xboksa 360 działających na Xboksie One znalazło się ponad 100 kultowych gier z tej konsoli.

Sprzedaż konsoli Xbox rozpoczęto w listopadzie 2001 roku. Była pierwszą konsolą wyprodukowaną przez przedsiębiorstwo Microsoft, która wprowadziła na rynek tę konsolę po wyprodukowaniu przez przedsiębiorstwo Sony konsoli PlayStation 2, a przed premierą konkurencyjnej konsoli GameCube przedsiębiorstwa Nintendo.

To jak, zagralibyście w The Elder Scrolls III: Morrowind albo pierwsze Halo w ramach wstecznej kompatybilności?

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

E3 2015 – Square Enix zapowiedziało własną konferencję z okazji targów

Targi E3 2015 odbędą się w dniach 16-18 czerwca w Stanach Zjednoczonych....
Read More