Wrześniowy start F1 2011

Monza-f1-2011-xbox-360-ps3-projektkonsola-pl
Monza-f1-2011-xbox-360-ps3-projektkonsola-pl

W F1 2011 pościgamy się 23 września na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

 

F1-2011-x360-playstation-3-projektkonsola-pl

W najbliższy weekend na torze Albert Park Circuit w Australii zainaugurowany zostanie nowy sezon wyścigów Formuły 1. Tymczasem, zgodnie z obietnicą złożoną graczom kilka tygodni temu, firma Codemasters ujawniła dziś datę premiery tegorocznej odsłony licencjonowanego przez FIA symulatora superszybkich bolidów. W F1 2011 pościgamy się 23 września na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Trzy dni wcześniej gra trafi do rąk graczy z Ameryki Północnej.

F1 2010 to jedna z najlepiej sprzedających się gier sportowych ubiegłego roku. Dzieło deweloperów z Codemasters Birmingham znalazło ponad 2 miliony nabywców, głównie w Europie i Azji, gdzie Formuła 1 cieszy się największym powodzeniem. Co ciekawe, prace nad kolejną częścią rozpoczęły się niemal natychmiast po wydaniu gry.

W porównaniu z wcześniejszą odsłoną serii F1 2011 zawierać ma szereg udoskonaleń zarówno w sferze gameplay‚a, jak i od strony technicznej. Twórcy symulatora wyciągnęli bolesną nauczkę z zabugowanej ubiegłorocznej edycji i obiecują znacznie bardziej dopracowany produkt.

Rzecz jasna w grze znajdą się nazwy zespołów i nazwiska kierowców uczestniczących w wyścigach aktualnego sezonu Mistrzostw Świata F1. Na razie nie wiadomo, czy gracze będą mogli poprowadzić bolid Roberta Kubicy, który jak wiemy, odniósł ciężkie obrażenia w wypadku podczas Rajdu Andoria i musi przejść długą rehabilitację zanim znów usiądzie w kokpicie bolidu.

Poza wersjami na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 F1 2011 trafi również na mobilne platformy – Nintendo 3DS i Sony NGP. Data premiery gry na kieszonkowych konsolach nie została jednak ujawniona.

Fanów wirtualnych wyścigów Formuły 1 firma Codemasters zachęca do zadawania pytań za pośrednictwem serwisu YouTube. Autorzy najciekawszych zaproszeni zostaną do studia deweloperskiego w Birmingham, gdzie osobiście będą mogli porozmawiać z twórcami i podejrzeć efekty ich pracy.

Written By
More from konadmin

Journey / Podróż

Pierwotnie Journey miało pojawić się już w roku ubiegłym., jednak ostatecznie wylądowało...
Read More
Monza-f1-2011-xbox-360-ps3-projektkonsola-pl

W F1 2011 pościgamy się 23 września na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

" />