World of Warcraft ma 10 milionów użytkowników

W World of Warcraft ponownie gra magiczna liczba 10 milionów graczy. Informację tę przekazało studio Blizzard, zaraz po premierze kolejnego dodatku Warlords of Draenor.

Blizzard Entertainment to studio, które ma w swojej bibliotece takie marki jak Starcraft, Diablo oraz Warcraft.
Blizzard Entertainment to studio, które ma w swojej bibliotece takie marki jak Starcraft, Diablo oraz Warcraft.

Najnowszy dodatek fabularny do World of Warcraft w postaci Warlords of Draenor przyczynił się do bezpośredniego zwiększenia liczby graczy. Na ten moment w popularną grę studia Blizzard gra 10 milionów osób.

Firma Activision potwierdziła, że najnowszy dodatek w pierwszym dniu sprzedał się w ilości 3, 3 miliona egzemplarzy. Jest to znakomity wynik, jeżeli mowa o grze, w szczególności, gdy jest to dodatek do tytułu opartego na abonamencie. Łączna ilość aktywnych graczy to na ten moment 10 milionów osób, w liczbie tej zawierają się jednak gracze, którzy kupili podstawową wersję gry i otrzymali miesiąc zabawy nieodpłatnie.

World of Warcraft trafiło na rynek dziesięć lat temu i nadal jest jedną z najpopularniejszych gier MMORPG na całym świecie. Ostatnimi czasy liczba użytkowników spadła do poziomu 7,5 miliona, ale jak widać, premiera najnowszego dodatku pozytywnie wpłynęła na zainteresowane grą.

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/11/19/wow-subs-10-million-warlords-of-draenor/]

Written By
More from Patryk

Star Wars: Starfighter oraz Star Wars: Jedi Starfighter trafią na PlayStation 3

Wygląda na to, że PlayStation 3 się nie poddaje i może otrzymać...
Read More