World of Speed – nowa gra twórców Project CARS, z gatunku MMO

Slighty Mad Studios pracuje w pocie czoła nad symulatorem wyścigowym Project CARS, ale jak się okazuje, to nie jedyna gra wyścigowa w ich zanadrzu. Brytyjskie studio zamierza wydać World of Speed, wyścigi reprezentujące gatunek MMO.

gtrpicjtm

 

Jak się okazuje, zdolna ekipa ze studia Slighty Mad ma pełne ręce roboty, a to za sprawą World of Speed, które jest pełnoprawną grą MMO w świecie wyścigów samochodowych. Tym razem projektanci mają zamiar podbić serca graczy intuicyjnym sterowanie, rozbudowanym modelem kariery i ciekawymi starciami na torze. Rozgrywka nie będzie już tak hardcore’owa jak w przypadku innego tytułu brytyjczyków, mianowicie Project C.A.R.S, które również w tym roku ma trafić na konsole. Sieciowe wyścigi wykorzystają silnik graficzny, dostępne trasy i samochody z CARS. Rozgrywka ma cechować się kooperacją, w której grupki graczy formować będą tak zwane kluby (podobnie jak Driveclub) i zespoły, aby rywalizować z innymi graczami o panowanie na mapach gry. Co ciekawe, twórcy zapowiadają naprawdę sporą liczbę wozów dostępnych w grze – od zwyczajnych samochodów osobowych, przez auta klasy sportowej, drogie cacka, jak również modele koncepcyjne. Również trasy będą w pełni wzorowane na aktualnych miejscówkach z wyścigowego półświatka. Oto w jaki sposób studio komentuje dzisiejszą zapowiedź:

”Serce gry World of Speed jest masowy, globalny i bardzo przyjemny multiplayer, przepełniony opcjami społecznościowymi, jak również samą rozrywką z prowadzenia auta – tak indywidualnie, jak i w grupie. World of Speed to gra wieloosobowa, która jest i będzie sukcesywnie wspierana przez nasze studio, celem utrzymania gry na wysokim poziomie.”

World of Speed przejdzie przez wczesną fazę beta testów jeszcze tej wiosny. Możecie oczekiwać nowych informacji na temat gry już wkrótce. Jeżeli tylko jesteście ciekawi projektu, warto odwiedzić oficjalną stronę gry, znajdziecie tam wiele grafik, screenów i poniższy zwiastun. Trzymamy rękę na pulsie!

dzięki [All Games Beta]

Written By
More from Patryk

Kiedy spodziewać się premiery Grand Theft Auto V ?

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat premiery Grand Theft Auto...
Read More