Właśnie zamknięto Kojima Productions, studio Konami w Los Angeles

Zza granicy napływają do nas smutne wieści o losie osób pracujących w studiu Kojima Productions z Los Angeles. Konami finalnie zamknęło biuro i pożegnało zespół projektantów.

Od pewnego czasu napływają do nas informacje na temat przyszłości, a raczej definitywnego końca, utalentowanej ekipy Kojima Productions. Mowa tutaj o oddziale Konami Los Angeles, na którego składali się głównie współpracownicy Hideo Kojimy. Japoński geniusz pożegnał się z firmą Konami, podobny los spotkał własnie jego współpracowników.

W sieci pojawiły się informacje o tym, że właśnie zamknięto Kojima Productions w Los Angeles. Pracę w tym studiu straciło podobno 35 osób, czyli cały zespół tamtejszego Kojipro. Pierwszy o całej sprawie informował Georhe Broussard znanego z 3D Realms. Później tę gorącą informację zdał się potwierdzić na swoim profilu w serwisie Twitter producent Sam Thompson z Sony Computer Entertainment America.

Co najciekawsze, samo Konami chwilowo nie komentuje sprawy tej sprawy. Szkoda, bo nadal nie wiemy oficjalnie, czy faktycznie zamknięto firmę, czy to wszystko może jednak jeden, wielki fake w co osobiście wątpię. Trzeba poczekać na oficjalne komunikaty od przedstawicieli Konami.

Wieści o końcu Hideo Kojimy pojawiły się w sieci już kilkanaście miesięcy temu, ostatnio nawet mogliśmy zobaczyć zdjęcie z jego pożegnalnej imprezy. Geniusze tacy, jak Kojima potrafią pożegnać się z graczami w wyjątkowy sposób, za pośrednictwem wyjątkowych gier. Do takich należy z pewnością Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które absolutnie wszystkim polecam.

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

Ekipa Digital Foundry analizuje DriveClub

Ekipa DigitalFoundry wzięła na tapetę grę DriveClub, która w ostatnich dniach otrzymała...
Read More