Windows 10 zapowiedziany przez Microsoft

Microsoft oficjalnie zapowiada system operacyjny Windows 10. Korporacja chce zaspokoić wszystkich użytkowników urządzeń z systemami Windows i kontynuować stylistykę znaną z Windows 7.

Czym zaskoczy nas Windows 10?
Czym zaskoczy nas Windows 10?

Wczoraj koncern Microsoft oficjalnie zapowiedział kolejną edycję swojego flagowego produktu, czyli oprogramowanie Windows 10. Co ciekawe, nie potwierdziły się plotki dotyczące cyfry ”9” w nazwie systemu.

System został zaprojektowany z myślą o użytkownikach Windows 7 oraz Windows 8. Projektanci Windows 10 twierdzą, że jest to najlepiej przygotowany system operacyjny w historii. Ma on się pojawił na komputerach, laptopach oraz urządzeniach mobilnych giganta z Redmond. Tym posunięciem koncern pragnie tworzyć ścisły ekosystem pomiędzy swoimi urządzeniami.

Bardzo istotną zmianą względem poprzednika ma być system przeglądania zawartości. Wcześniej był on oparty o kafelki, tym razem postawiono na klasyczne rozwiązana znane chociażby z Windows 7. Koncern potwierdza, że większym zainteresowaniem cieszy się system 7, niźli nowsze oprogramowanie Windows 8, stąd też taka decyzja.

W drugiej połowie przyszłego roku system powinien pojawić się w oficjalnej sprzedaży. Poniżej prezentujemy filmik wideo zapowiadający Windows 10.

[dzięki – http://www.theverge.com/2014/9/30/6868695/microsoft-windows-10-announced-official]

Written By
More from Patryk

Techland Game Jam, czyli jak studenci projektują gry wideo!

Firma Techland wspólnie ze studentami z Politechniki Wrocławskiej zorganizowali bardzo ciekawą imprezę,...
Read More