Windows 10 na Xbox One pod koniec roku

Konsola Xbox One w późniejszym okresie tego roku ma otrzymać własną wersję systemu operacyjnego Windows 10.

System ma być dostępny na urządzeniach z rodziny Microsoft!
System ma być dostępny na urządzeniach z rodziny Microsoft!

Firma Microsoft na konferencji Build 2015 zapowiedziała kilka intrygujących nowinek dotyczących swoich urządzeń, szczególnie ze wskazaniem na oprogramowanie Windows 10. Jak donosi Paul Thurrot, system operacyjny ma być dostępny na konsoli Xbox One pod koniec tego roku.

W pierwszej kolejności system operacyjny Windows 10 mają otrzymać użytkownicy komputerów PC, laptopów, urządzeń mobilnych oraz zainteresowani gadżetem HoloLens. Dopiero na końcu swoją wersję Windows 10 otrzymają właściciele Xbox One.

Co ciekawe, użytkownicy Xbox One Preview mają otrzymać dostęp do wczesnej wersji systemu Windows 10 na miesiąc przed jego oficjalnym debiutem na rynku, a więc, jeżeli wierzyć słowom prezes AMD, gdzież w okolicy czerwca. Będzie to jednak wersja testowa, zaś na pełnoprawne Windows 10 Xbox One będzie musiał poczekać do końca roku.

Firma Microsoft nadal nie ujawniła dokładnej daty premiery systemu Windows 10, ale z pewnością odbędzie się to na przestrzeni kilku miesięcy. Czekamy, bowiem gigant z Redmond zapowiada niemałą rewolucję w przypadku nowego systemu operacyjnego, który ma połączyć wszystkie urządzenia Microsoftu w jedno środowisko.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/windows_10_to_launch_on_xbox_one_later_in_2015_after_pc_release.html]

Rewolucja, czy ewolucja?
Rewolucja, czy ewolucja?

Written By
More from Patryk

Video – podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2015

Podsumowanie konferencji Microsoftu na targach E3 2015. Amerykański producent pokazał wiele ciekawych...
Read More