Windows 10 na Xbox One dopiero po wakacjach?

Xboksowcy dłużej będą musieli poczekać na swoją wersję systemu Windows 10. Phil Spencer powiedział, że premiera dopiero po wakacjach.

xbox_one_banner

Phil Spencer poinformował na portalu Twitter, iż system operacyjny Windows 10 dla konsoli Xbox One będzie dostępny najwcześniej jesienią tego roku.

Nowe oprogramowanie będą mogli zainstalować, jako pierwsi, zapisani do programu Preview.

Microsoft od dłuższego czasu opowiada o stworzeniu zintegrowanej platformy urządzeń działających na systemie Windos 10. Począwszy od klasycznych blaszaków, przez laptopy, tablety, urządzenia mobilne i konsole, wszystkie sprzęty ma napędzać jeden system – Windows 10.

Gigant z Redmond pracuje aktualnie nad tym, aby już po okresie wakacyjnym system operacyjny Windows 10 był udostępniony na konsoli Xbox One. Wielu graczy w tym momencie zaczęło się obawiać, czy aby na pewno Xbox One nie stanie się ”słabszym komputerem” działającym na Windows 10?

Phil Spencer zapewnia, że tak się nie stanie. Gry na Xbox One są robione tylko i wyłącznie z myślą o tej konsoli. W przypadku wszelkiej maści programów na Windows 10 rozwiązanie jest jedno – mają one mieć sens i właściwe zastosowanie na maszynce Microsoftu.

Chyba największą nowinką technologiczną będzie możliwość grania w gry wieloosobowe jednocześnie użytkowników Xbox One z pecetowcami. Już teraz można sobie wyobrazić wspólne potyczki w Battlefield 4, Call of Duty: Black Ops 3 czy chociażby Fable Legends.

Nie tak dawno Phil Spencer zapowiedział, że na E3 2015 firma Microsoft zaprezentuje kilka niespodzianek. Może więc do wcześniej wymienionych gier dołączy jeszcze jakiś multiplatformer?

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/xbox_one_windows_10_update_coming_post-summer.html]

windows 10

Written By
More from Patryk

Dziś premiera pudełkowej wersji Metal Gear Solid V: Ground Zeroes na PC

Od dziś dostępna jest pudełkowa wersja gry Metal Gear Solid V: Ground...
Read More