Wiki gry Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront to gra na konsolę Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Za tytuł odpowiada firma Electronic Arts oraz studio DICE. Gra reprezentuje gatunek wieloosobowych strzelanin (MMO).

star-wars-storm-trooper

Niniejszy tekst to tak zwane wiki gry Star Wars Battlefront. Artykuł gromadzi wszystkie najważniejsze informacje na tema gry Star Wars Battlefront. Wiki gry zawiera kilka elementów, od mechaniki rozgrywki, przez tryby gry, system zabawy oraz ogólne informacje na temat produkcji. Tekst będzie na bieżąco uaktualniany, gdy tylko DICE ujawnią kolejne szczegóły na temat gry Star Wars Battlefront.

1. Ogólne informacje.

Star Wars Battlefront od dłuższego czasu było zapowiadane, jako gra na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste. Studio DICE już w zeszłym roku potwierdzało trwające prace nad tym tytułem. Gra na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych została ujawniona w większym formacie dopiero na imprezie Star Wars Celebration (16.19 kwietnia 2015).

Na imprezie Electronic Arts oraz studio DICE zaprezentowali pierwsze materiały wideo oraz galerię zdjęć z gry Star Wars Battlefront. Co więcej, dociekliwi fani w kodzie źródłowym gry doszukali się nawet oficjalnej daty premiery gry. Tytuł pojawi się na rynku już 17 listopada (Ameryka Północna) oraz 19 listopada (Europa).

star_wars_battlefront

2. Rozgrywka.

Star Wars Battlefront od samego początku było produkowane z myślą o perspektywie FPP (First Person Perspective). Gra będzie typowym FPSem, z których słynie zasłużone studio DICE (seria Battlefield). Podczas Star Wars Celebration (16-19. kwietnia 2015) ujawniono, że tytuł w zasadzie będzie rozbudowaną strzelaniną w schemacie TPP/FPP. Gra Star Wars Battlefront ma koncentrować się na rozgrywkach multiplayer za pośrednictwem internetu, ale również oferować podzielony ekran (split-screen) oraz rozgrywki lokalne (LAN).

Star Wars Battlefront ma być jedną z pierwszych gier Electronic Arts w klimacie Gwiezdnych Wojen. Firma podpisała umowę z Disney’em i ma zamiar eksploatować markę Star Wars na różne sposoby. Studio DICE zajmujące się produkcją Star Wars Battlefront podkreśla, że nie będzie to typowy Battlefield w innym środowisku. Gra była produkowana od podstaw i to na najnowszej wersji silnika Frostbite. Gra koncentruje się głównie na rozgrywkach wieloosobowych, w których udział wziąć może nawet 40 graczy jednocześnie.

Jedną z najciekawszych informacji jest rozmach, z jakim gra Star Wars Battlefront została zrealizowana. Tytuł koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych, w których grający mogą korzystać z wielu pojazdów – lądowych i powietrznych. Gracz będzie mógł szybko przemieszczać się po mapach za pośrednictwem zwinnych pojazdów, myśliwców (X-Wing), ale również większych jednostek. Rewelacyjnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do rozgrywki potężnych robotów (AT-AT), dzięki którym kilku graczy naraz będzie w stanie stanowić przeszkodę nie do pokonania.

star wars battlefront screeny (3)

3. Tryby gry i system zabawy

Jednym z najciekawszych elementów gry Star Wars Battlefront będą porozrzucane po mapach wszelakiego rodzaju power-upy i dodatkowe gadżety. Zdaniem studia DICE mają mieć one istotny wpływ na trwające wydarzenia na ekranie. Mowa tutaj nie tylko o pojedynczych gadżetach (silniejsze bomby, miny) ale również możliwości wcielenia się w potężnego bossa (grywalny ma być sam lord Darth Vader!).

W tym miejscu warto podkreślić, że podczas zabawy gracz będzie miał możliwość korzystania z dodatkowych mocy oraz miecza świetlnego. Tak przygotowany do boju gracz będzie najczęstszym celem innych podczas wieloosobowych starć. W skórze Darth Vadera możemy poczuć prawdziwą moc, ale również stać się głównym celem na mapie.

Studio DICE niemal kompletnie rezygnuje z podziału na klasy w grze Star Wars Battlefront. Gracze sami mają decydować o doborze gadżetów, uzbrojeniu oraz ostatecznie stylu, jakim będą grali podczas starć. Jednocześnie producenci gry zaimplementowali system partnerów, czyli wspólne opracowywanie taktyki przez dwóch znajomych i dzielenie się doświadczeniem. Dla trzeciego gracza będzie to ciekawe rozwiązanie, szczególnie gdy jest nowicjuszem.

star wars battlefront screeny (6)

4. Lokacje

Star Wars Battlefront jest przygotowywany z myślą o wielkich, wręcz epickich starciach zrealizowanych na ogromną skalę. DICE przygotowało cztery planety, na których gracze będą mogli toczyć zażarte boje w trybie multiplayer, należą do nich:

 • Tatooine
 • Hooth
 • Endor
 • Czwarty będzie nowością w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Planety mają dawać dostęp do lokacji rozpisanych do konkretnych trybów zabawy. W wybranych przypadkach dana lokacja może być mniejsza, bądź większa – twórcom zależy na zróżnicowaniu i odpowiednim dostosowaniu do trybów (np. w trybie DM mapy będą naturalnie mniejsze)

Star Wars Battlefront.

5. Oprawa graficzna.

Studio DICE przygotowuje wersje gry na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W przypadku konsol stacjonarnych producent stara się wypracować jakość Full HD (1080p) na obu platformach. Może to być wymagające zadanie, ale silnik Frostbite najnowszej generacji pozwala generować wyśmienite efekty.

Pod względem oprawy graficznej gra Star Wars Battlefront prezentuje się wybitnie. DICE zaprezentowało trailer (na silniku gry) prezentujący lasy Endoru. Gra prezentuej wysoki poziom wykonania twarzy bohaterów, pancerzy, animacji oraz roślinności. Całość dopełnia znakomicie przygotowane oświetlenie. Rezultaty tych wszystkich elementów połączonych w jedną całość są fenomenalne. Warto również podkreślić znaczenie zniszczalności otoczenia, które również zostało zrealizowane z zaangażowaniem i dbałością o szczegółowość wybuchów.

star_wars_battlefront1_pk

6. Najważniejsze szczegóły na temat gry Star Wars Battlefront.

 • Multiplayer dla maksymalnie 40 graczy
 • Klasy bohaterów z Imperium oraz Rebeliantów
 • Będzie można korzystać z jetpacków, aby szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce
 • Gameplay pozwoli na zabawę wielkimi maszynami, dla przykładu AT-AT
 • Ujawniono pierwsze lokacje, do których należą śnieżne Hoth, Tatooine oraz Sullust (wulkany, rzeki lawy, skwar i upał)
 • Można korzystać z mieczy świetlnych, mocy kinetycznych i dodatkowych umiejętności specjalnych
 • Będzie można grać jako Darth Vader!
 • Akcja ma rozgrywać się na lądzie i w powietrzy, dzięki myśliwcom TIE Fighters, X-Wing oraz Millenium Falcon
 • DICE przygotowało mnóstwo wszelakich pojazdów do poruszania się po mapkach

Written By
More from Patryk

Aktualizacja World of Tanks – nowy tryb gry, specjalna mapa, samouczek PvE, więcej czołgów HD

Poznajcie najnowsze szczegóły dotyczące aktualizacji gry World of Tanks przygotowanej przez firmę...
Read More