Wii U – złoty środek w kategorii jakość/cena?

super-mario-bros-art-wii-u
wiiuinfluences_001_29727_640screen-small

Tak przynajmniej następcę Wii chciałby widzieć twórca Mario, leganda świata gier Video – Shigeru Miyamoto. W wywiadze, jakiego udzielił przedstawicielowi serwisu Kotaku mówi o dylematach przed jakimi stoi każdy producent przemysłu rozrywkowego.

 

Tak przynajmniej następcę Wii chciałby widzieć twórca Mario, leganda świata gier VideoShigeru Miyamoto. W wywiadze, jakiego udzielił przedstawicielowi serwisu Kotaku mówi o dylematach przed jakimi stoi każdy producent przemysłu rozrywkowego. Oferta, usługa musi być jednocześnie atrakcyjna technologicznie, jak i finansowo, a Nintendo to marka z długą już historią i dużą odpowiedzialnością wobec swoich fanów. Musi sprostać obu tym oczekiwaniom.

Ale co to właściwie jest to Wii U, bo przecież nie wszyscy muszą wiedzieć – oficjalnie produkt został przedstawiony w początku czerwca na targach E3 w Los Angeles. Otóż jest to następca dobrze znanej i lubianej konsoli Wii. Zanim zacznę się specjalnie rozpisywać obejrzyjcie, jak wygląda sama konsola:

2011_HW_2_imge02_E31

Pudełko, jak pudełko. Ładne, zgrabne, ale nic nam właściwie nie mówi. Nintendo wypuszczając na rynek Wii przyzwyczaiło nas do małej rewolucji towarzyszącej swojemu produktowi. Jeśli chodzi o Wii U przełomem ma być zdaje się nowy kontroler. Obejrzyjcie prezentacje przedstawiającą jego możliwości, którą Nintendo przygotowało specjalnie na targi E3:

              
Rzeczywiście jest w tym coś nowego, świeżego, ale czy będzie to wydarzenie, które przyniesie wielkie zmiany? Mi osobiście wydaje się, że Nintendo nie mówi nam jeszcze wszystkiego i zostawia jeszcze asa w rękawie.

Co o konsoli Wii U wiemy na chwilę obecną? Na pewno, że jest biała. Jakkolwiek to nie brzmi dziwacznie to ma to spore znaczenie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy ‘ogrywani’ marketingowo. Shigeru Miyamoto przyznaje, że o kolorze nowego Nintendo zadecydowały… Badania. Wynika z nich, że kolorowe wersje konsol Nintendo powodowały postrzeganie produktów przez konsumentów, jako dziecinne, a nie jest to skojarzenie z jakim wiązać chcę produkt producent.

Ale przejdźmy do wnętrza konsoli, bo to powinno wszystkich interesować najbardziej. Zwłaszcza tych, którzy upajają się dyskusjami – co jest lepsze, ps3 czy x360? (od ponad 5 lat bez przerwy). Wii U będzie biło konkurentów na głowę. Przecieki od developerów mówią nawet o optymistycznej 50% przewadze w mocy obliczeniowej. Na ten moment musimy zadowolić się tymi informacjami bo szczegółów dotyczących procesora Nintendo nie udostępnia. Jeśli chodzi o grafikę – również domysły i ploteczki. Na pokładzie Wii U rzekomo ma znajdować się Radeon HD 4890. Karta ma obsługiwać format Direct 10.1, czyli o poziom lepiej niż XBOX 360, którego możliwości kończą się na Direct X 9.

Na sam koniec muszę jednak trochę ponarzekać… A jest niestety na co. Na początku wspominałem, że Nintendo chce wypuścić konsolę ‘na każdą kieszeń’ i to niestety odbija się na polityce wyposażenia. Konsola nie będzie odtwarzała ani płyt DVD ani Blu Ray. Do zestawu dodany będzie tylko jeden pad nowego typu (w ogóle nie wiadomo jeszcze, czy konsola będzie mogła obsługiwać więcej niż jeden pad z ekranem).

wiiuinfluences_001_29727_640screen

Na chwilę obecną to większość informacji, jakie udało się nam zebrać, a jest to już i tak sporo więcej niż to co zostało ogłoszone na E3. Jeśli coś przeoczyłem, bardzo prosiłbym o komentarz.

Issa M

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

X-Men: Destiny

Activision oraz Marvel przygotowują nowy tytuł osadzony w świecie X-man.
Read More
wiiuinfluences_001_29727_640screen-small

Tak przynajmniej następcę Wii chciałby widzieć twórca Mario, leganda świata gier Video – Shigeru Miyamoto. W wywiadze, jakiego udzielił przedstawicielowi serwisu Kotaku mówi o dylematach przed jakimi stoi każdy producent przemysłu rozrywkowego.

 

" />