Wiemy ile zajmie ukończenie Wolfenstein: The New Order

WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER TO KOLEJNA ODSŁONA LEGENDARNEJ SERII PIERWSZOOSOBOWYCH STRZELANIN. GRA ZMIERZA NA KONSOLĘ STAREJ I NOWEJ GENERACJI ORAZ NA KOMPUTERY OSOBISTE. PREMIERA ZAPLANOWANA JEST NA 20 MAJA TEGO ROKU.

Wolfenstein: The New Order jest stylizowany na bardzo filmową historię, która czerpie wzorce z takich filmów jak Bękarty Wojny.
Wolfenstein: The New Order jest stylizowany na bardzo filmową historię, która czerpie wzorce z takich filmów jak Bękarty Wojny.

Informacje na temat długości kampanii przekazał Jens Matthies, dyrektor kreatywny studia Machine Games. Podkreślił, że podczas tworzenia gry wszyscy skupiali się, aby tryb dla jednego gracza był jak najlepszy. Pan Matthies powiedział, że ukończenie kampanii, jeśli zajrzymy w każdy kąt zajmie około 20 godzin. Poza tym obiecał, że podczas rozgrywki będziemy mieli możliwości różnych wyborów, co zaowocuje różnymi zakończeniami oraz zapewne skusi graczy do ponownego przejścia gry.

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin. W najnowszej odsłonie wcielamy się w B. J Blazkowicza, amerykańskiego bohatera wojennego. Fabuła rozpoczyna się podczas trwania II wojny światowej, lecz szybko ma przenieść graczy do lat sześćdziesiątych. W alternatywnej wersji rzeczywistości naziści wygrali II wojnę światową i przejęli kontrolę nad Ziemią. Ciekawe jest to, że twórcy podczas tworzenia gry mocno inspirowali się filmem „Bękarty Wojny”. W scenach przerywnikowych, gracze mają mieć podobno możliwość dokonywania wyborów. Całość ma rozgrywać się w różnych zakątkach Europy, nawet w Polsce. Grafika przedstawiona w Wolfenstein: The New Order jest zasługą silnika id Tech 5, który wykorzystany zostanie również w grze The Evil Within. Pozostaje tylko czekać, bo gra zapowiada się naprawdę dobrze, szczególnie patrząc na klimat i fabułę, co często w grach tego typu jest pomijane.

More from Mikołaj Ciesielski

Hellblade trafi również na komputery osobiste

Hellbalde to widowiskowa gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Ninja Theory....
Read More