Wiedźmin 3 wyciska soki z PlayStation 4 o Xboksa One?

CD Projekt RED od dłuższego dłubie przy PlayStation 4 o Xboksie One. Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak również futurystyczne Cyberpunk 2077 trafią na obie konsole, czego możemy spodziewać się po obu tytułach?

witchero

Gwoli ścisłości – mowa tutaj o dwóch spojrzeniach na gry role play game, a więc The Witcher 3: Wild Hunt, osadzone w klimatach dark fantasy, które jest nie jako zwieńczeniem świetnej trylogii o przygodach Geralta z Rivii. Druga gra, wspomniany Cyberpunk 2077, jest fabularną grą osadzoną w realiach science-fiction. CD Projekt RED, a dokładniej Współzałożyciel studia, Marcin Iwiński, w wywiadzie dla serwisu IGN powiedział, że w Cyberpunk 2077 znajdziemy sporo nowych elementów rozgrywki, nie zdradził jednak, o co dokładnie chodzi. Nasz rodak, rozmawiając z amerykańskimi dziennikarzami, nie powstrzymał się jednak od komentarza na temat PlayStation 4 i Xbox One. Obie konsola zdają się być rewelacyjnym narzędziem do tworzenia otwartych, pełnych detali, wartościowych i szczegółowych światów. Oba sprzęty są również przesiąknięte energią, zdaniem Iwińskiego, twórcy są wstanie wycisnąć sporo jakości z konsol nowej generacji.

”Jest sporo mocy w tych maszynach. Nie chcę mówić, że wykorzystujemy ją w całości, ale jesteśmy tego całkiem blisko. Decyzję o przejściu na next-geny podjęliśmy prawie 2,5 roku temu, więc spędziliśmy z nimi już naprawdę sporo czasu, ciesząc się wspaniałym doświadczeniem na przestrzeni wszystkich trzech platform. W przypadku PlayStation 3 i Xboksa 360 musielibyśmy prawdopodobnie poświęcić połowę naszej wizji.”

Istnieją spore szanse na to, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Przygoda Geralta z Rivii jest oczekiwana nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą, gdzie uchodzi za jedną z gorętszych pozycji na nowe platformy. Niestety, na temat Cyberpunk 2077 wciąż wiemy naprawdę nie wiele, toteż zostawiamy Was ze zwiastunem Geralta.

Written By
More from Patryk

Pierwszy trailer i screeny gry Dead or Alive Xtreme 3: Venus na PlayStation 4

Team Ninja znane jest głównie z serii Dead or Alive i Ninja...
Read More