Wiedźmin 3 na Xboksie One w 1080p?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra RPG studia CD Projekt RED. Platformy docelowe to komputery osobiste oraz PlayStation 4 i Xbox One. Gra trafi do sprzedaży 25 lutego 2015 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Będzie to również największa część serii.
Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Będzie to również największa część serii.

Wreszcie podczas tegorocznych targów E3 mogliśmy podziwiać Wiedźmina w akcji. Najpierw na pokazie Microsoftu, który zobaczycie tutaj, a następnie specjalnie dla IGN, co możecie obejrzeć tu i wreszcie dla serwisu GameSpot, który to fragment również publikowaliśmy w tym miejscu.

Twórcy odnieśli się niedawno do grafiki w wersjach konsolowych i porównali je do tej, jaką będzie można uzyskać na PC przy wysokich ustawieniach. Ponadto odnieśli się również do rozdzielczości, ponieważ prezentowana na Xboksie One wersja Wiedźmina 3 działała w rozdzielczości 900p i 30 klatkach na sekundę. Co według Johna Mamaisa nie przysporzyło żadnych problemów, który stwierdził również, że dotarcie na sprzęcie Microsoftu do rozdzielczości 1080p może być trudne. Pan Mamais zapowiedział jednak, że postarają się wycisnąć z konsoli jak najwięcej. Podkreślił jednak, że nie ma dużej różnicy między 900p a 1080p, ale z racji tego, że ostatnio to bardzo gorący temat, to postarają się, aby na obu konsolach rozdzielczość była taka sama.

Wiadomo również, że studio CD Projekt RED współpracuje z inżynierami Microsoftu. Dzięki tej współpracy do naszej rodzimej firmy mają dotrzeć nowe devkity, które w stu procentach wykorzystają moc procesora. Potwierdzono również, że Wiedźmin 3 nie będzie wykorzystywał kontroli ruchu, ale pozwoli na kontrole głosową, a więc posiadacze Xboksa One będą wykrzykiwali przed telewizorem wiedźmińskie zaklęcia. Na koniec John Mamais potwierdził, że PlayStation 4 jest mocniejszą konsolą, ale podkreślił, że według niego już niedługo na obu konsolach nie będzie problemu z osiągnięciem rozdzielczości 1080p. Powiedział również, że na Xboksie One trudniej o to, ponieważ architektura konsoli Microsoftu jest bardziej wymagająca, jednakże jest na Xboksie One tworzy im się łatwiej, ponieważ CD Projekt RED to twórcy komputerowi, a co za tym idzie wszystko co tworzone jest na PC opiera się na DirectX 11 i to właśnie Xbox na tym bazuje.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to popis artystyczny rodzimego studia CD Projekt RED.
Wiedźmin 3: Dziki Gon to popis artystyczny rodzimego studia CD Projekt RED.
More from Mikołaj Ciesielski

Gamescom 2014- Kilka informacji na temat Silent Hills prosto od Hideo Kojimy

Silent Hills to najnowsza odsłona kultowej serii horrorów. Nad najnowszą częścią cyklu...
Read More