Wiedźmin 3 na pewno trafi w nasze ręce w lutym.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra cRPG studia CD Projekt RED, jak sama nazwa wskazuje jest to trzecia część przygód Geralta z Rivii. Tym razem gra oferuje graczom otwarty świat, co przy grach tego typu jest mile widziane. Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza na komputery osobiste oraz na konsole nowej generacji.

Trzecia i ostatnia część przygód Geralta ma stać na wysokim poziomie technologicznym, przez co gra trafi wyłącznie na PC oraz na konsole nowej generacji.

Początkowo Wiedźmin 3 miał trafić do sprzedaży już jesienią tego roku. Jednakże jakiś czas temu twórcy zdecydowali się na przełożenie premiery na luty 2015 roku. Marcin Iwiński, jeden z pracowników CD Projekt RED, powiedział ,że decyzja o zmianie daty premiery była podjęta w momencie, gdy studio było w stanie stwierdzić ile czasu potrzebują. Potwierdził również, że wszystko zostało dobrze rozplanowane i nie zapowiada się na kolejne opóźnienie.

Wiedżmin 3 nie jest naszą pierwszą grą. Nie jesteśmy nowicjuszami. To nie jest tak, że przesuwamy termin premiery i ciągle będziemy go przesuwać. Gdybyśmy myśleli, że potrzebujemy więcej czasu, to powiedzielibyśmy, że premiera będzie nie w lutym, a w czerwcu.

Ponadto Pan Marcin podkreślił, że przesunięcie premiery Wiedźmina było podyktowane wyłącznie chęcią dopracowania gry i nie miało nic wspólnego z tym, że jesienią wydane zostanie Dragon Age: Inkwizycja, które może być konkurencją dla nowej produkcji CD Projekt RED. Na zbliżających się targach E3 zapewne nasi rodacy dostarczą nam więcej informacji na temat najnowszej części Wiedźmina.

More from Mikołaj Ciesielski

Uncharted 4: A Thief’s End- zaprezentowana model Nathana Drake’a

Uncharted 4: A Thief’s End to czwarta część przygód Nathana Drake’a, za...
Read More