Wiedźmin 3: Dziki Gon – zapowiedź gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra wideo studia CD Projekt RED, która pojawi się na rynku w maju tego roku na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych PC.

Withcer 3: Dziki Gon to gra przeznaczona na konsole nowej generacji.
Withcer 3: Dziki Gon to gra przeznaczona na konsole nowej generacji.

Wiedźmin to seria, której nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu graczowi, a już na pewno żadnemu, który mieszka nad Wisłą. Studio CD Projekt RED w kilka lat pokazało, że w naszym kraju też można stworzyć grę, która będzie w stanie odnieść światowy sukces. Jednocześnie popularni „REDzi” zrewolucjonizowali postrzeganie branży gier wideo w naszym kraju przez ludzi, którzy na co dzień nie mają styczności z owym kręgiem. W tym roku na rynek trafi trzecia część przygód Geralta z Rivii, które ma być zwieńczeniem wiedźmińskiej trylogii i kilku lat ciężkiej pracy twórców. Czy okaże się grą, która zapadnie w pamięć tysiącom graczy oraz zdobędzie worek branżowych nagród? Niżej znajdziecie pięć powodów, które przemawiają z najnowszą produkcją studia CD Projekt RED.

1. Otwarty świat

Po raz pierwszy w grze od studia CD Projekt RED będziemy mieli styczność z w pełni otwartym światem, który przemierzymy bez żadnych przeszkód nawet na samym początku rozgrywki. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych nowości względem poprzedniej odsłony. Twórcy zapewniają, że świat, w którym znajdziemy się podczas rozgrywki w Wiedźmina 3 będzie żywy i zachęci niemal wszystkich graczy do eksploracji każdego zakamarka.

Warto również wspomnieć, że w trzeciej odsłonie przygód Geralta, czasem lepiej nie zapuszczać się w nieznane tereny bez odpowiedniego przygotowania, bowiem przeciwnicy nie będą skalowani do naszego poziomu przez co niejednokrotnie nasze krajoznawcze wędrówki mogą zakończyć się śmiercią. Takie posunięcie czyni jednak grę bardziej realistyczną i zmusza graczy do przemyśleń, czy rzeczywiście jestem dość silny, aby udać się w podróż na te nieznane tereny? Bez wątpienia otwarty świat i podróże po nim będą wielką zaletą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, tym bardziej, że Geralt będzie mógł dosiąść konia.

Tym razem mamy otrzymać otwarte, przepiękne przestrzenie wypełnione zadaniami.
Tym razem mamy otrzymać otwarte, przepiękne przestrzenie wypełnione zadaniami.
2. Fabuła

W trzeciej części Wiedźmina główna oś fabularna będzie złożona z kilku różnych wątków. Po pierwsze tytułowy Dziki Gon, to nie tylko chwytliwy tytuł, ale zagrożenie, z którym przyjdzie nam się zmierzyć podczas rozgrywki, tym bardziej, że owe tajemnicze zjawisko prześladuje i nawiedza Geralta od pierwszej odsłony serii od studia CD Projekt RED.

Jednakowoż nie tylko mityczne istoty będą zmuszały nas do walki. W trzecim Wiedźminie będzie miała miejsce również inwazja Nilfgaardu na królestwa północy, co zapewne przyniesie wiele zwrotów akcji i potyczek, które bez wątpienia będziemy musieli stoczyć. W przygodach Geralta nie mogło zabraknąć romantycznego wątku, a więc w wiedźmińskich butach będziemy musieli również odnaleźć swoją starą miłość.

Wielowątkowość fabuły ma zapewnić dynamizm oraz przynieść graczom wiele wyborów moralnych, które, jak oczywiście dobrze wiemy, będą miały znaczący wpływ na przebieg całej historii. Ciekawa fabuła oraz jej zróżnicowanie bez cienia wątpliwości sprawią, że w Wiedźminie 3 nie będzie miejsca na nudę.

Powrócą znani i lubiani bohaterowie tej serii...
Powrócą znani i lubiani bohaterowie tej serii…
3. Walka

W grach z gatunku RPG system walki jest jednym z najważniejszych elementów całej produkcji. W poprzednich odsłonach Wiedźmina system ten przypadł do gustu większości graczy. Twórcy zdecydowali jednak, że w trzeciej części serii czas na spore zmiany. Po pierwsze niemal całkowicie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników, co zapewne znacząco wpłynie na starcia z naszymi oponentami, miejmy nadzieję, że będą jeszcze bardziej wymagający.

Jeśli chodzi o zmiany, które zaszły u Geralta. Przede wszystkim wiedźmin uzyskał 96 nowych animacji, które zobaczymy podczas potyczek. Dla porównania w Wiedźminie 2 było ich tylko 20. Dzięki tym zmianom będziemy mogli blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet wtedy gdy nasza kondycja zostanie wyczerpana, choć oczywiście uniki podczas „wyczerpania” będą znacznie mniej efektywne. Ponadto wiedźmin będzie mógł przerywać ataki przeciwników.

Jedną z ważniejszych zmian może okazać się usunięcie przewrotów i zastąpienie ich piruetami, dzięki którym będziemy uciekać naszym oponentom spod ostrza. Przebudowano również działanie znaków. W trzeciej części serii każdy z pięciu znaków posiadać będzie podstawowy poziom, a wraz z rozwojem umiejętności Geralta będziemy mogli odblokować drugi poziom danego znaku. Przykładowo ulepszony znak Igni będzie wywoływał eksplozję ognia, która zada znacznie większe obrażenia. Dzięki takiej zmianie na pewno wielu graczy będzie częściej korzystać z magicznych umiejętności Geralta.

W trzeciej odsłonie serii przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma przerażającymi bestiami!
W trzeciej odsłonie serii przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma przerażającymi bestiami!
4. Oprawa audiowizualna

To, że Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie powalał na kolana za pomocą świetnej oprawy audiowizualnej było wiadomo chyba od początku. Już poprzednia odsłona serii pokazała, że CD Projekt RED potrafi zrobić pięknie wyglądającą grę. Dziki Gon ma być jednak dużo lepszy od poprzedniczki. Na materiałach, które udostępniało polskie studio było już co podziwiać, a twórcy na każdym kroku podkreślali, że końcowy efekt będzie dużo lepszy od tego, co mogliśmy zobaczyć na prezentowanych fragmentach rozgrywki.

Wysoką jakość wizualną potwierdzają również opublikowane niedawno wymagania sprzętowe. Piękne widoki, które będziemy mogli podziwiać przez kilka minut będą chlebem powszednim, a świetne scenki przerywnikowe sprawią, że nie będziemy mogli oderwać wzroku od ekranu. Oprócz wrażeń wizualnych, ważne są również te, które cieszyć będą nasze uszy. Na tym polu Wiedźmin 3: Dziki Gon również wypada bardzo dobrze, by nie powiedzieć wspaniale. Ścieżka dźwiękowa była mocnym atutem zarówno pierwszej jak i drugiej odsłony serii, a więc ciężko spodziewać się, by w trzeciej części sprawa ta uległa zmianie. Tym bardziej, że opublikowane już przez twórców utwory, które pojawią się w trzeciej odsłonie serii idealnie wpasowują się w słowiański klimat produkcji, potęgując go jednocześnie.

Warto czekać, absolutnie!
Warto czekać, absolutnie!
5. Debiut studia na konsolach nowej generacji.

CD Projekt RED od wielu lat przygotowywali się do debiutu na konsolach nowej generacji. Jeszcze przed pojawieniem się konsol na rynku wiadomym było, iż trzecia część serii pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One. Lokalny producent ma niełatwy orzech do zgryzienia, bowiem ostateczna jakość Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie oceniona przez gracze głównie przez pryzmat oprawy graficznej, nowej generacji rzecz jasna.

Stąd też gracze mogą oczekiwać przysłowiowych ”fajerwerków” wizualnych i wyraźnego postępu względem poprzednich odsłon, co jest naturalne, ale również postępu w samym gatunku RPG. Wiedźmin powinien wnieść zupełnie nową jakość do branży, ogromne otoczenie, multum możliwości prowadzenia rozgrywki oraz dowolność w dobieraniu zadań. Forma, i finalna ocena, tej wysokobudżetowej gry wpłynie bezpośrednio na kolejne projekty tego studia. Trzymamy zatem kciuki, aby ta premiera się udała i pozwoliła rozwinąć się CD Projekt RED, jak również gatunkowi RPG.

[autor tekstu – Mikołaj Ciesielski]

DLACZEGO (NIE)CZEKAMY?

+ OPRAWA AUDIOWIZUALNA

+ NIELINIOWA ROZGRYWKA

+ SCENARIUSZ

+ SYSTEM WALKI

+ OTWARTY ŚWIAT…

– …ALE JAK ROZLEGŁY?

– PRAWDOPODOBNE RÓŻNICE W JAKOŚCI W ZESTAWIENIU Z PC

– COŚ WIĘCEJ? 🙂

 

Written By
More from Patryk

Sony ponownie potwierdza, że nie będzie wstecznej kompatybilności w PlayStation 4

Firma Sony po raz kolejny podkreśla, że nie zamierza zajmować się wsteczną...
Read More