Wiedźmin 3: Dziki Gon – studio BioWare chwali polski tytuł oraz CD Projekt RED

W sieci pojawił się zaskakująco ciekawy wywiad z twórcą gry Dragon Age: Inkwizycja, który stara się chwalić producentów Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zdrowa konkurencja jest z korzyścią dla graczy.

854255245
Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Na temat firmy CD Projekt RED oraz gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wypowiedział się Mike Laidlaw. Twórca ten pracuje w studiu BioWare, które aktualnie przygotowuje największą premierę z gatunku RPG w tym roku, czyli Dragon Age: Inkwizycja. Tytuł ten nie uniknął porównań z polskim Wiedźminem, ale na linii CD Projekt RED i BioWare nie słychać zgrzytów, a raczej słowa pochwały oraz komplementy. Oto w jaki sposób wspomniany Laidlaw rozumie zdrową konkurencję na dzisiejszym rynku:

”Nasz tytuł opowiada o drużynie i współpracy, umieszczaniu jednostek na mapie, przewadze wysokości – to zupełnie inny styl. Nie widzę zatem powodu dla którego jedno miałoby być bardziej gatunkowe od drugiego, ani żadnego dla którego obie gry nie mogłyby współistnieć na rynku.

Porównując nasz produkt do Wiedźmina lub Final Fantasy widzicie trzy różne gry – wybierzcie jedną! Wybierzcie wszystkie! Tak to właśnie widzę, ponieważ każdy może się czegoś nauczyć od reszty. The Elder Scrolls V: Skyrim  też nas sporo nauczył, ale obraliśmy inną drogę. Wiedźmin jest kozacki i dobrze – za to kocham CD Projekt RED.”

Na ten moment na konsolach nowej generacji nie ma wysokiej jakości gier z gatunku RPG. Jest za to Final Fantasy XI: A Realm Reborn przeznaczone dla fanów współzawodnictwa. Na przestrzeni miesięcy powinniśmy więc otrzymać dwie pozycje wielkiego kalibru. Pamiętajmy również o wciąż niezapowiedzianej kolejnej odsłonie marki The Elder Scrolls. Sympatycy tego gatunku nie powinni więc narzekać na brak interesujących pozycji.

[dzięki – RPG Site]

Written By
More from Patryk

Fallout 4 – w sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Bethesdy

W sieci pojawiają się pierwsze recenzje gry Fallout 4. Wygląda na to,...
Read More