Wiedźmin 3: Dziki Gon – porównanie grafiki na konsolach PS4 i Xone

W sieci pojawiło się kolejne porównanie jakości animacji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 oraz Xbox One. Która konsola wypadła lepiej?

witcher 3 banner

Ekipa Digital Foundry zdecydowała się przeprowadzić sumienną analizę jakości grafiki w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Do testu użyto edycji gry na PlayStation 4 oraz Xbox One. Która edycja wypada lepiej w tym zestawieniu?

Round one – fight!

Pierwszą różnicą jest stała blokada 30 klatek na sekundę w wersji na PlayStation 4 (synchronizacja pionowa). Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xbox One nie posiada odgórnej blokady, dzięki czemu jakość animacji to 30-40 FPSów.

Generalnie można zauważyć, że to na PlayStation 4 płynność jest lepsza, aczkolwiek i tam pojawiają się problemy. Problem polega na tym (spotkanie z gryfem), że podczas spadków animacji na PlayStation 4 dochodzi do kolejnej blokady, na poziomie 20 FPSów, a więc stosunkowo wysoka strata płynności gry.

witcher screens 7_pk

Na konsoli PlayStation 4 spadki animacji są bardziej widoczne. Tak zwany stutter – ”zacinanie się” – jest o wiele bardziej widoczne, a sama animacja na konsoli Sony potrafi być na dłużej blokowana na poziomie 20 FPSów.

Na otwartych przestrzeniach w Wiedźmin 3: Dziki Gon jest podobnie. Na PlayStation 4, jak również na Xbox One, zdarzają się spadki animacji o kilka klatek. Na konsoli Sony zaburza to płynność ruchu, jednak na Xbox One utrzymywane jest 30 klatek, ale ujawniają się inne problemy z synchronizacją.

Efekt końcowy jest taki, że faktycznie trudno jest tutaj wyłonić wyraźnego zwycięzcę. Obie konsole nie są w stanie generować takiej płynności rozgrywki, jak wszyscy byśmy tego chcieli. Gra z pewnością wygląda bardzo dobrze, ale niestety nie ustrzeżono się pewnych błędów i zaniedbań.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/05/20/the-witcher-3-wild-hunt-frame-rate-not-smooth-on-either-console/]


[interaction id=”55536134e091946473ade484″]
Written By
More from Patryk

The Order: 1886 nie dłuższe niż 5 godzin grania?

W sieci pojawiły się informacje dotyczące długości gry The Order: 1886, która...
Read More