Wiedźmin 3: Dziki Gon ma być grą wymagającą i trudną

W sieci pojawił się bardzo ciekawy tekst dotyczący rozgrywki w Wiedźmin 3: Dziki Gon. Według redakcji VG 24/7 gra CD Projekt RED będzie stosunkowo wymagająca i trudna.

Czekaliśmy na Wiedźmin 3: Dziki Gon i już jest na ostatniej prostej!
Czekaliśmy na Wiedźmin 3: Dziki Gon i już jest na ostatniej prostej!

Redakcja VG 24/7 uważa, że gra Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie wymagającym doświadczeniem dla nowych graczy. Tytuł ma posiadać (standardowo) stosunkowo wymagający poziom trudności, ale autorzy ze studia CD Projekt RED przygotowali dla graczy również specjalny tryb zabawy – Mroczny poziom.

Superprodukcja lokalnego studia CD Projekt RED ma być czymś pomiędzy grami The Elder Scrolls V: Skyrim a marką Dark Souls. Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie miał elastyczny poziom trudności, bowiem wraz z rozwojem głównego bohatera ma rosnąć również poziom wyzwania w świecie gry. Najpewniej będzie to wyglądało w podobny sposób, że wraz z poziomem Geralta będzie również rósł poziom jego przeciwników.

Wspomniany ”Mroczny poziom trudności” ma być odblokowany przez graczy. Będzie to największe wyzwanie w świecie gry, gdzie graczowi przyjdzie się zmierzyć z najsilniejszymi wersjami przeciwników. Autorzy tekstu twierdzą, że ten poziom trudności jest przeznaczony dla ”największych hardcore’owców” gatunku RPG.

Podsumowują, to dobrze, że Wiedźmin 3: Dziki Gon stara się wprowadzać nieco wyzwania do gatunku. Gry w dzisiejszych czasach starają się być przystępne dla wszystkich graczy – w przeszłości ich poziom trudności był o wiele wyższy. Tytuł pojawi się na rynku już 19 maja na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/05/dark-difficulty-and-permadeath-how-hard-is-the-witcher-3/]

Written By
More from Patryk

Nowe fragmenty rozgrywki z Hyrule Warriors na Wii U

Nintendo zamieściło w sieci kolejne materiały promocyjne dla gry Hyrule Warriors. Po...
Read More