Wiedźmin 2 Zabójcy Królów

gry na konsole wiedzmin1
gry na konsole wiedzmin1

Po sukcesie pierwszej części kultowej już gry komputerowej Wiedźmin powróci także w wersjach na Xbox'a 360 i PlayStation 3, jednak w pierwszej kolejności odbędzie się premiera na pecetym później na konsole.

Po sukcesie pierwszej części kultowej już gry komputerowej Wiedźmin powróci także w wersjach na Xbox’a 360 i PlayStation 3, jednak w pierwszej kolejności odbędzie się premiera na pecetym później na konsole. Jak późno? Tego do końca nie wiadomo. CD Projekt zastanawia się też nad rozdzieleniem premier na Xbox’a 360 i PS3 – oznacza to, że Wiedźmin 2 na PS3 ukaże się chyba najpóźniej. Wcześniej pojawiały się plotki jakoby sequela naszego polskiego hitu miało nie być na konsole, szybko jednak zostały zdementowane przez członków zespołu CD Projekt – “Pojawiły się plotki na temat tego, że zawiesiliśmy pomysł wydania Wiedźmina 2 na konsole. To dziwne, bo wciąż tego chcemy i to planujemy”

Pierwszy Wiedźmin powstał w oparciu na silniku graficznym Aurora. W swoich czasach był świetny dla gier fabularnych. Powstawał jednak ponad 5 lat, a to w grafice komputerowej bardzo dużo czasu. Dla nowego Wiedźmina CD Projekt RED stworzyło nową technologię przystosowaną do tworzenia skomplikowanych i nieliniowych gier RPG. Elficki las, w którym Geralt wraz z Triss poszukują ruin świątyni był niemal żywy. Pełen gry świateł i cieni, falującej roślinności, stworzeń, pięknie zrobionych wielkich drzew. Różnica między 1 a 2 Wiedźminem jest tu wielka.

Sama fabuła owiana jest mgiełką tajemniczości. Akcja rozpoczyna się 2 miesiące po zakończeniu pierwszej części. Po stłumieniu rebelii Zakonu Płonącej Róży oraz ocaleniu życia króla Foltesta, nasz bohater – Geralt trafia w sam środek politycznej zawieruchy w królestwie Temerii. Naszym zadaniem jest wspierać Foltesta w misji przywrócenia porządku. Ostatnia siedziba zakonu kapituluje, a żeby przywrócić całkowity pokój, armie Temerii stają u wrót zamku zbuntowanej baronowej La Valette. W tych okolicznościach Geralt próbuje dotrzeć do zabójców, którzy są odpowiedzialni za zamachy na władców Królestw Północy.

Bada ich tożsamość oraz powiązania z wiedźminami. Czas gry ma być krótszy od tego w jedynce lecz podobno będziemy cały czas w środku akcji. Fabuła rozegrana zostanie na dwóch płaszczyznach – poszukiwaniu zabójców królów i poszukiwaniu przez Geralta własnej tożsamości. W porównaniu z pierwszą częścią usprawniono ruchy Geralta, może on przeskakiwać przez przeszkody lub wspinać się. Ponownie wejdziemy w świat, w którym wybory moralne nie są tak oczywiste jak w większości gier tego typu. Uniwersum Andrzeja Sapkowskiego zawsze nieco odbiegało od tradycyjnego oblicza świata fantasy. Na szczęście twórcy gry niemal idealnie odwzorowują tę rzeczywistość. System wyborów moralnych prowadzi do wielu zakończeń rozgrywki. W tej części nie dostajemy kart za podboje miłosne lecz nadal możemy rozwijać swoje relacje z płcią piękną. Bohaterowie znani z jedynki oraz nowi kompani będą mogli teraz podróżować z Geraltem w czasie eksploracji świata.

System dialogów w grze stanowi rozwinięcie elementów z pierwowzoru, często otrzymujemy różne opcje do wyboru, lecz musimy zdecydować się na nie odpowiednio szybko. Podczas rozmów zdarza się też, że możemy wymieniać uwagi z kilkoma osobami jednocześnie, np. w celu ustalenia taktyki ataku za plecami przeciwnika, zajętego rozmową z inną postacią. Niejednokrotnie otrzymujemy też w ten sposób rozmaite wybory i decydujemy o sposobach rozwiązania zadań. System walki, będzie teraz znacznie bardziej otwarty i nastawiony na akcję. Gracz może więc dowolnie atakować mieczem i wykonywać uniki. Bohater został także wyposażony w możliwość wyprowadzania sekwencji ciosów i korzystania z różnych stylów walki, może łączyć i mieszać. Same potyczki są niezwykle brutalne i krwawe. Wielu bohaterów Wiedźmina 2 może oczywiście korzystać z magii. Pojawiają się zarówno czary ofensywne oraz defensywne. Do tych nowości warto dodać też system wielopoziomowych lokacji, wielowarstwowego ubrania, szerszy wachlarz broni do wyboru, wiele nowych zadań pobocznych oraz bardziej epickie bitwy z najsilniejszymi bossami. Usunięto też ekrany ładowania lokacji, na które tak bardzo narzekano. Rozgrywka przeznaczona będzie jedynie dla dorosłych graczy, gdyż przepojona jest przemocą i erotyką.

    

Written By
More from konadmin

Sniper Ghost Warrior na PS3

City Interactive ogłosiło wydanie Sniper: Ghost Warrior na PlayStation3.
Read More
gry na konsole wiedzmin1

Po sukcesie pierwszej części kultowej już gry komputerowej Wiedźmin powróci także w wersjach na Xbox'a 360 i PlayStation 3, jednak w pierwszej kolejności odbędzie się premiera na pecetym później na konsole.

" />