Watch Dogs – Ubisoft koncentruje siły nad wersją przeznaczoną na Wii U

Watch trafi na konsole nowej generacji, PlayStation 3, Xboska 360 oraz komputery osobiste już 27 maja. Wersja gry na Nintendo Wii U będzie miała swoją premierę w późniejszym okresie. Autorzy gry skupiają się w tym momencie tylko na tej wersji.

Watch Dogs otrzyma przepustkę sezonową, co wpłynie na zawartość rozgrywki i dorzuci nowego bohatera, również na Wii U.
Watch Dogs otrzyma przepustkę sezonową, co wpłynie na zawartość rozgrywki i dorzuci nowego bohatera, również na Wii U.

Firma Ubisoft już na samym wstępie prac nad grą Watch Dogs potwierdziła, że w pierwszej kolejności zamierza zająć się wersjami na starsze platformy, PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Jeżeli chodzi o wersję na konsolę Nintendo Wii U, to francuski deweloper dopiero teraz zamierza przyspieszyć. Jak się okazuje, od pewnego czasu Ubisoft pracuje pełną parą, aby właściciele japońskiej konsoli otrzymali niemniej jakościowy produkt. Nie oszukujmy się, będzie to wielkie wydarzenie dla właścicieli Wii U, którzy otrzymają grę z najwyższej półki. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Jonathan Morin, główny projektant Watch Dogs. Oto co miał do powiedzenia w tej sprawie:

”Chcieliśmy dokończyć Watch Dogs w wersji na wszystkie platformy, na których Watch Dogs pojawi się 27 maja. Poganialiśmy chłopaków z zespołu deweloperskiego, aby po zakończeniu prac skupili się tylko na platformie Nintendo Wii U. Z całą stanowczością stwierdzam, że wersja na konsolę BigN otrzymała pełne wsparcie Ubisoftu i będzie tym samym, czym na innych konsolach”

Warto w tym miejscu wspomnieć, że konsola Wii U w ostatnich miesiącach ma wyraźnie problemy ze wsparciem zachodnich deweloperów. Ubisoft jednak nie zamierza odpuszczać i chce powalczyć o właścicieli tejże konsoli. Pamiętajmy że Wii U ma wiele do zaoferowania, chociażby bardzo ciekawy i funkcjonalny kontroler. W świcie hakerów i systemu kontrolującego ludzkie życia, gamepad może dosłownie posłużyć jako pożyteczne narzędzie. Miejmy nadzieję, że deweloper z Francji godnie wykorzysta wszystkie atuty konsoli Nintendo.

[dzięki – EGM]

Written By
More from Patryk

Milion sprzedanych kopii Obcy: Izolacja

Okazuje się że horror studia Creative Assembly Obcy: Izolacja sprzedaje się bardzo...
Read More