Watch Dogs to ostatnia duża produkcja na Nintendo Wii U

Firma Ubisoft stwierdziła mniejsze zainteresowanie dojrzałymi grami na Wii U. Watch Dogs będzie ich ostatnim tytułem tego kalibru na tej platformie.

Nintendo Wii U jest jedną z konsol nowej generacji, która jako pierwsza trafiła na rynek. Posiada unikatowy kontroler z panelem dotykowym.
Nintendo Wii U jest jedną z konsol nowej generacji, która jako pierwsza trafiła na rynek. Posiada unikatowy kontroler z panelem dotykowym.

Kierownictwo firmy Ubisoft nie widzi zainteresowani dojrzałymi, dużymi produkcjami na konsoli Nintendo Wii U. Szef studia, Yves Guillemot, potwierdził doniesienia, że Watch Dogs będzie ostatnią dużą produkcją tego producenta na konsoli Nintendo. Wielka produkcja francuskiego dewelopera jest już dwa miesiące po premierze na innych platformach, tym niemniej nie otrzymaliśmy nadal oficjalnej daty premiery na Wii U. Jakie jest zdanie Ubisoftu na ten temat?

”Watch Dogs ukaże się na Wii U. To będzie nasz jedyny dojrzały tytuł na tej platformie. Widzimy, że konsumenci Nintendo nie kupują Assassin’s Creed. W ubiegłym roku sprzedaż była bardzo niska. Są za to bardzo zainteresowani Just Dance i innymi gatunkami. Staramy się więc bardziej skoncentrować na pozycjach, które mogą ich zainteresować. Zauważamy, że ten rok jest jeszcze w porządku dla PS3 i X360, ale w przyszłym przejdziemy na nowy sprzęt, ponieważ sprzedaje się bardzo szybko.”

Watch Dogs obok Just Dance to jedyne gry francuskiego producenta, które trafią na system Wii U. Japońska konsola będzie mieć zatem problem z pozyskiwaniem dojrzalszych tytułów dla szerszej publiczności. 

Pamiętajmy o tym, że Watch Dogs było projektowane na starą generację konsol oraz PlayStation 4 i Xbox One jednocześnie. Nowa odsłona serii powinna więc koncentrować się tylko na konsolach nowej generacji, aby zapewnić nam najlepsze doznania z rozgrywki.

W Watch Dogs miasto jest naszą najskuteczniejszą bronią!
W Watch Dogs miasto jest naszą najskuteczniejszą bronią!
Written By
More from Patryk

Świat w grze Bloodborne będzie zróżnicowany i duży

Producenci gry Bloodborne zapewniają, że ich najnowszy tytuł zmierzający na PlayStation 4...
Read More