Watch Dogs stoi w rozkroku pomiędzy nową, a starą generacją

Watch Dogs to gra studia Ubisoft, która trafi na kilka platform w tym samym okresie. Gra pierwotnie została zaprezentowana na targach E3, ale jej ostatnie trailery wyraźnie odbiegają od pierwszych prezentacji.

banner-ubisoft-superdot-com_-br_

Gdy na zeszłorocznych targach E3 w Los Angeles pokazano demo gry Watch Dogs, wszyscy rzucali cytatami w stylu ”nowa jakość rozgrywki”, ”prawdziwa moc next genów”, czy ”kosmiczna grafika”. Jak zwykle w takich przypadkach, przedwczesne zachwyty rozmijają się z tym, co jest rzeczywiste. Watch Dogs ostatnio otrzymał datę premiery, a wraz z nią zwiastun, który rozczarował wielu graczy. Na studio Ubisoft wylano falę krytyki, ale jeden z pracowników postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie, oczywiści w roli obrońcy projektu. Jego zdaniem pracownicy zostali zmuszeni do ”podkolorowania” i przerysowania wspomnianego trailera przez samo Ubi. Oto co powiedział magazynowi EDGE jeden z producentów gry, Jonathan Morin:

„Zmusili nas do pokazu na E3 2012. Nie mieliśmy zielonego pojęcia, czym będą te konsole nowej generacji, więc Watch Dogs działało właściwie tylko na konsolach siódmej generacji od samego początku. Ale zawsze kierowaliśmy projekt w takim kierunku, by tworzyć coś, co można by nazwać przyszłością grania. Yves forsował pomysł prezentacji gry na E3 2012. W finalnym rozrachunku sądzę, że nie pomylił się.”

Premiera gry została ostatecznie przesunięta na maj tego roku. Ostatnio w sieci zawrzało od pogłosek i analiz na temat rzeczywistego wyglądu gry. Swoje zdanie w tej sprawie wygłosił również Cliff Bleszinski, były pracownik Epic Games i twórca marki Gears of War. Jego zdaniem wydawca gry zbyt pochopnie i nerwowo wybierał okres i platformy docelowe dla swojej gry. Mowa tutaj o ryzyku inwestowania tylko w świeże konsole, toteż Ubisoft dorzuciło sobie gwarancję zwrotu nakładów na produkcję zapowiadając Watch Dogs na starsze platformy, a nawet na Nintendo Wii U. Według Bleszinskiego gra została ofiarom przywiązania do rynku zbytu PlayStation 3 i Xboksa 360, co negatywnie wpłynęło na jej poziom technologiczny. 

Oczywiście, Cliff Bleszinski ma sporo racji. Watch Dogs to jednak marka, w którą twórcy wpompowali ogromne nakłady, tak na produkcję jak na reklamę. Gra nierozerwalnie kojarzyła się z nową generacją konsol i nadal może odnieść ogromny sukces. Czy program podoła oczekiwaniom graczy, tego dowiemy się w maju.

dzięki [DSOG]

)

Written By
More from Patryk

Porównanie biustów na PlayStation 3 i PlayStation 4 w Dead or Alive 5: Last Round

Dead or Alive 5: Last Round trafi na PlayStation 3 oraz PlayStation...
Read More