Watch Dogs odnosi wielki sukces komercyjny – sprawdź ile sprzedano egzemplarzy gry

Firma Ubisoft wypuściła na rynek grę Watch Dogs, która okazała się bardzo dużym sukcesem tak merytorycznym jak i komercyjnym. Watch Dogs rozeszło się po tygodniu od premiery w rekordowej ilości.

Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.
Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.

W ciągu zaledwie tygodnia od premiery sprzedano 4 miliony egzemplarzy gry Watch Dogs. Taką informację udostępnił producent, a jednocześnie wydawca gry, firma Ubisoft. Nowa marka francuskiego giganta ustanowiła branżowy rekord, jeżeli pod uwagę wziąć sprzedaż nowego IP na rynku. Co więcej, tytuł jest najlepiej rozchodzącą się grą firmy Ubisoft wszech czasów. Wydawca nie sprecyzował jednak dokładnych danych na jej temat, to znaczy nie wiemy, czy mowa tutaj tylko o pudełkowych wersjach, czy też o edycjach cyfrowych. Jednakże jest to wynik godny pochwały i szacunku całej naszej branży. Oto w jaki sposób wypowiadają się na jego temat włodarze Ubisoft.

”Wyniki z pierwszego tygodnia są zachwycające. Potwierdzają, że Ubisoft jest w pełni zaangażowany i oddany tworzeniu nowych wysokobudżetowych tytułów” – Darren Bowen, dyrektor sprzedaży w brytyjskim oddziale firmy

Tytuł zebrał w prasie dość wysokie noty, ale wpływ na ogromną sprzedaż ma przede wszystkim zainteresowanie graczy. Od wielu miesięcy, a nawet lat, hype wokół tej gry nie malał, a przesunięcie daty premiery tylko pozytywnie wpłynęło na zwiększenie zainteresowania.

Watch Dogs trafiło 27 maja na platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360, Xbox One, komputery osobiste. W późniejszym okresie gra trafi również na konsolę Nintendo Wii U, toteż w tym momencie Ubisoft poświęca się pracom nad tą edycją.

Written By
More from Patryk

Zobacz starcie samochodów Driveclub Ferrari FXXK oraz McLaren P1 GTR w grze Driveclub

Ekipa Team VVV zdecydowała się opublikować kolejny materiał wideo przedstawiający najnowszą zawartość...
Read More