Watch Dogs dostępne tylko dla dojrzałych graczy

Watch Dogs to gra studia Ubisoft, która trafi na kilka platform, w tym PlayStation 4 i Xbox One. Agencja ESRB, zajmująca się ocenianiem zawartości w grach wideo, wlepiła Watch Dogs ocenę M.

Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.
Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.

W Stanach Zjednoczonych gra Watch Dogs dostępna będzie tylko dla dojrzałych graczy, którzy ukończyli 17 lat. Taką decyzję podjęła agencja ratingowa ESRB, która zajmuje się ocenianiem zwartości i materiałów w grach wideo, które trafiają na rynek w USA i Kanadzie. Grze Ubisoftu przyznano ocenę M, a więc Mature, co czyni z niej grę tylko dla dojrzałych graczy. Agencja argumentuje taką decyzję sporą ilością przemocy, scen seksualnych i brutalności zawartej w grze. Poniżej możecie wczytać się we fragment notatki napisanej na rzecz oceny Watch Dogs:

[quote style=”4″ author=”ESRB”]”Jest to gra wideo, w której gracze wcielają się w postać hakera Aidena Pierce’a. Gracze skorzystają z broni palnej, karabinów maszynowych, ładunków wybuchowych, celem walki z przeciwnikami (np. kryminalistami czy stróżami prawa). Gdy gracze zbliżą się do oponenta mogą wykonać strzał w dowolną część ciała, w tym w głowę, lub też znokautować przeciwnika kolbą. Scenki przerywnikowe zawierają również elementy przemocy i brutalności.”[/quote]

Tytuł trafi do oficjalnej sprzedaży już 27 maja tego roku. Gra nie ukaże się w tym okresie na konsoli Wii U, a jej premiera została przesunięta na późniejszy okres. Wygląda więc na to, że Watch Dogs jest porcją porządnego kryminału, który nie boi się odważnych treści i scen przemocy. Jest to gra akcji, a więc takich momentów w niej nie zabraknie. Miejmy na dzieję, że produkcja spełni pokładane w niej nadzieje, o czym przekonamy się już niebawem.

Written By
More from Patryk

Pierwsze materiały wideo z gry NBA 2K15

W sieci pojawiły się pierwsze materiały z gry NBA 2K15, która trafi...
Read More