Wasteland 2 na Xbox One i PlayStation 4 w rozdzielczości 1080p

W okresie ciągłych kłótni i sporów o wyższość jednej konsoli nad drugą, to gra Wasteland 2 połączy użytkowników Xbox One oraz PlayStation 4. Rozdzielczość 1080p będzie dostępna na obu platformach.

Fani Fallouta powinni spróbować Wasteland 2!
Fani Fallouta powinni spróbować Wasteland 2!

Gracze dosyć często porównują rozdzielczość gier wideo na PlayStation 4 oraz Xbox One. Towarzyszą temu emocje, a nawet spory, ale najwyraźniej twórcy z inXile entertainment nie zamierzają brać w tym udziału. Ich gra Wasteland 2 zostanie udostępniona na konsolach nowej generacji w rozdzielczości 1080p.

Wiadomość o tym przekazał główny inżynier studia inXile entertainment. Twórcy szukali balansu pomiędzy wysoką wydajnością rozgrywki, a charakterystycznym stylem oprawy graficznej. Najwyraźniej sztuka ta się udała w przypadku konsol nowej generacji.

”Jesteśmy jednoosobowym RPG-iem turowym, czyli potrzebujemy osiągów na trochę innym poziomie niż inne gry. Szukamy balansu między wydajnością, a naszym charakterystycznym stylem oprawy graficznej.

Obecnie Wasteland 2 działa w 1080p i raczej nie przewidujemy żadnych problemów w dalszej produkcji. Do tej pory nie odnotowaliśmy również większych niedogodności z rozwojem projektu na Xboksie One związanych z pamięcią eSRAM czy czymkolwiek innym w tej kwestii.”

Postapokaliptyczna gra z gatunku role play ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One w bliżej nieokreślonym terminie drugiej połowy 2015 roku.

Wielu sympatyków takich gier, jak chociażby Fallout czeka na ten tytuł z niecierpliwością. Dobrze wiedzieć, że twórcy dołożyli wszelkich starań, aby ich superprodukcja prezentowała ten sam poziom na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Wasteland 2 zostało współfinansowane na platformie Kickstarter. Wielu graczy mogło się już cieszyć obcowaniem z tym tytułem na komputerach osobistych. Premiera oryginału odbyła się 19 września 2014 roku. Gra zebrała średnią ocen na Metacritic na poziomie 81 punktów.

[dzięki – http://gamingbolt.com/wasteland-2-running-at-1080p-on-ps4-and-xbox-one-no-issue-with-x1-esram]

Wasteland_2_pc_cover

Written By
More from Patryk

Ponad trzydzieści minut rozgrywki z The Order: 1886

W sieci opublikowano dłuższy materiał przedstawiający rozgrywkę w The Order: 1886 na...
Read More