Warren Spector dołącza do OtherSide Entertainment

Członkowie OtherSide Entertaiment mogą się pochwalić nie byle kim. W ich szeregi wstąpił sam Warren Spector, twórca fenomenalnej skradanki RPG Deus Ex i dobrej, chociaż nie pozbawionej wad, platformówki Epic Mickey. Od teraz będzie w studiu piastował pozycję reżysera.

Warren Spector, człowiek dzięki któremu w grze Deus Ex można było przeżyć przygodę rodem z Łowcy Androidów w nieprzyjaznym świecie władanym przez ogromne korporacje, którą udowodnił, że gracz wcale nie musi być prowadzony za rękę i oddając mu swobodę, pozwolił decydować o procesie przechodzenia gry. Jednocześnie zostawiając mnóstwo poszlak dla ciekawskich.

Takie osiągnięcie wzbudza tylko żądzę zagrania w kolejne jego dzieło, a płomień tylko podsyca fakt, że w OtherSide Entertaiment ma być reżyserem jego ulubionych serii – System Shocka i Ultimy Underwold. Obydwa tytuły mają w swoim kodzie genetycznym byłe studio Spectora, Looking Glass Studios. Czyli ekipy, której przypisuje się podstawy obecnego świata gier i nowego spojrzenia na to medium.

To już jest jednak historia, a przed Warrenem Spectorem stoi zadanie poprowadzenia System Shocka 3 do sukcesu. Chociaż jego dwie ostatnie gry (Epic Mickey i sequel) nie powaliły krytyków na kolana, nie można mu odmówić wyobraźni i wiedzy potrzebnej do skonstruowania głębokiej i wciągającej gry. Warto wspomnieć, że Warren Spector stworzył System Shocka, to co? Czekacie?

Written By
More from Bartek Gabiś

Activision Blizzard sfinalizowało przejęcie firmy King

King to obecnie dosłownie król gier mobilnych. Są to twórcy między innymi...
Read More