Warren Spector dołącza do OtherSide Entertainment

Członkowie OtherSide Entertaiment mogą się pochwalić nie byle kim. W ich szeregi wstąpił sam Warren Spector, twórca fenomenalnej skradanki RPG Deus Ex i dobrej, chociaż nie pozbawionej wad, platformówki Epic Mickey. Od teraz będzie w studiu piastował pozycję reżysera.

Warren Spector, człowiek dzięki któremu w grze Deus Ex można było przeżyć przygodę rodem z Łowcy Androidów w nieprzyjaznym świecie władanym przez ogromne korporacje, którą udowodnił, że gracz wcale nie musi być prowadzony za rękę i oddając mu swobodę, pozwolił decydować o procesie przechodzenia gry. Jednocześnie zostawiając mnóstwo poszlak dla ciekawskich.

Takie osiągnięcie wzbudza tylko żądzę zagrania w kolejne jego dzieło, a płomień tylko podsyca fakt, że w OtherSide Entertaiment ma być reżyserem jego ulubionych serii – System Shocka i Ultimy Underwold. Obydwa tytuły mają w swoim kodzie genetycznym byłe studio Spectora, Looking Glass Studios. Czyli ekipy, której przypisuje się podstawy obecnego świata gier i nowego spojrzenia na to medium.

To już jest jednak historia, a przed Warrenem Spectorem stoi zadanie poprowadzenia System Shocka 3 do sukcesu. Chociaż jego dwie ostatnie gry (Epic Mickey i sequel) nie powaliły krytyków na kolana, nie można mu odmówić wyobraźni i wiedzy potrzebnej do skonstruowania głębokiej i wciągającej gry. Warto wspomnieć, że Warren Spector stworzył System Shocka, to co? Czekacie?

Written By
More from Bartek Gabiś

Znamy datę premiery Yokai Watch w Europie!

Mieszkańcy Europy musieli swoje odczekać, ale w końcu została potwierdzona data premiery...
Read More