W Wolfenstein: The New Order nie zobaczymy nazistów!

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin. Gra zmierza na konsolę starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste. Premiera zaplanowana jest na 20 maja tego roku.

b186ab4a65f32

Naziści nie pojawią się w niemieckiej wersji gry. Niemieccy gracze nie ujrzą podczas rozgrywki nazistowskiej symboliki, swastyk, ani nazistów, którzy na potrzeby tej wersji będą członkami „Reżimu”. O to, by pozbyć się wszelkich zakazanych przez niemieckie prawo symboli itp. musi zadbać oczywiście producent gry, czyli Bethesda. Dla niektórych może się, to wydawać śmieszne, ale prawo to prawo i dotyczy nawet gier komputerowych.

Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin. W najnowszej odsłonie wcielamy się w B. J Blazkowicza, amerykańskiego bohatera wojennego. Fabuła rozpoczyna się podczas trwania II wojny światowej, lecz szybko ma przenieść graczy do lat sześćdziesiątych. W alternatywnej wersji rzeczywistości naziści wygrali II wojnę światową i przejęli kontrolę nad Ziemią. Ciekawe jest to, że twórcy podczas tworzenia gry mocno inspirowali się filmem „Bękarty Wojny”. W scenach przerywnikowych, gracze mają mieć podobno możliwość dokonywania wyborów. Całość ma rozgrywać się w różnych zakątkach Europy, nawet w Polsce. Grafika przedstawiona w Wolfenstein: The New Order jest zasługą silnika id Tech 5, który wykorzystany zostanie również w grze The Evil Within. Pozostaje tylko czekać, bo gra zapowiada się naprawdę dobrze, szczególnie patrząc na klimat i fabułę, co często w grach tego typu jest pomijane.

More from Mikołaj Ciesielski

LittleBigPlanet 3- europejska data premiery oraz gameplay z PlayStation 4

LittleBigPlanet 3 to kolejna odsłona popularnej serii od studia Media Molecule. Do...
Read More