W przyszłym roku Halo 5 trafi na Xbox One

halo4_campaign-03

Halo 5 kontynuuje historię zapoczątkowaną w czwartej odsłonie serii. Master Chief napotyka zatem nowe zło w galaktyce i próbuje znaleźć sposób na to, aby je zneutralizować.

onek2

Twórcy przyznają, iż decyzja o wydaniu części czwartej wpłynęła na przyszłość serii i jej absencję na premierze Xbox One. Phil Spencer, wiceprezydent Microsoft Studios stwierdza, iż prace nad tak ogromnym projektem, który miałby zdążyć na premierę nowej konsoli, musiały by się rozpocząć już w roku 2010. Taka polityka wykluczyłaby powstanie części na wysłużonego Xboksa 360 i zmuszenie fanów do kolejnych lat oczekiwania na kontynuację ich ukochanej gry. 343 Industries wykonało kawał dobrej roboty, tym samym opanowało schematy jakimi rządzi się flagowa marka giganta z Redmond. W rozmowie z Kotaku przyznaje on, iż podjęto słuszną decyzję rozciągnięciu w czasie żywota marki.
”Kilka lat temu zawiązała się wewnętrzna dyskusja w Microsofcie o tym, czy aby na pewno chcemy kolejnej części na obecną generację, czy może tytuł startowy dla Xbox One. Myślę że to była dobra decyzja, o wydaniu Halo 4 na obecną generację konsol, ponieważ studio wywiązało się świetnie ze składanych obietnic, udało nam się wdrożyć model rozszerzeń Spartan Ops, jak również nawiązaliśmy kontakt ze Stevenem Spielbergiem. Marka Halo jest w rękach 343 i z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iż jest to odpowiednia ekipa.”

Written By
More from konadmin

Acer zaprezentował swój tablet wspierający premierę Windows 8!

Jak dotąd, wielu deweloperów i producentów powątpiewa w sukces nadchodzącej konsoli Nintendo....
Read More