W jakie gry gatunku MMO najczęściej grają gracze?

W sieci pojawiły się bardzo interesujące informacje na temat rynku MMORPG, z których wynika że najwięcej graczy korzysta z abonamentu w World of Warcraft, ale The Elder Scrolls: Online radzi sobie równie dobrze.

The Elder Scrolls Online zadebiutuje pod koniec roku na Xbox One oraz PlayStation 4.
The Elder Scrolls Online zadebiutuje pod koniec roku na Xbox One oraz PlayStation 4.

Firma SuperData Research opublikowała bardzo ciekawy raport dotyczący rynku gier MMORPG, z którego wynika, że najpopularniejszą grą z tego gatunku jest nadal World of Warcraft. Jednakże bardzo ciekawym wnioskiem analizy tej firmy jest fakt, iż tylko w czerwcu niedawno wydane na rynku The Elder Scrolls Online miało 775 tysięcy aktywnym abonentów. 

Bethesda nie publikuje oficjalnych danych na ten temat, ale wiadomym jest, że tytuł ten dopiero zadebiutuje na Xbox One oraz PlayStation 4. Obecność na konsolach nowej generacji z pewnością przyniesie o wiele lepszy wynik, który i tak można uznać za wysoki. Co więcej, z raportu możemy wyczytać, ze tylko w roku 2013 gra Star Wars Old Republic wypracowała Przychody na poziomie 165 milionów dolarów. Liderem w tej materii jest World of Warcraft, które nadal jest w stanie się pochwalić wynikiem 36 procent w puli wpływów gatunku MMORPG. Na drugim miejscu jest mniej znane, acz równie ciekawe Lineage z 253 milionami dolarów przychodów. O dziwo, nie ma w tym zestawieniu Guild Wars 2 oraz świetnego Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Poniżej możecie rzucić okiem na tabelę wyników prezentującą najlepsze gry MMORPG na dzień dzisiejszy.

Najpopularniejsze gry MMORPG na rynku.
Najpopularniejsze gry MMORPG na rynku.
Written By
More from Patryk

Piętnaście minut z Forza Horizon 2

Przed nami wielka premiera Forza Horizon 2 na Xbox One oraz Xboksie...
Read More
  • WOW jak zwykle na pierwszym miejscu jednak The Elder Scrolls Online ma przyszłość i może szykować się niedługo zmiana na podium